İzmir, İtalya’yı Ağırlayacak

travel-turkey-logoPartner ülkenin İtalya olduğu TRAVEL TURKEY İZMİR – Turizm Fuar & Konferansı, bu yıl da turizm profesyonellerini İzmir’de buluşturacak. 4-7 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlenecek TRAVEL TURKEY İZMİR sekizinci kez organize ediliyor.

İtalya Ulusal Turizm Ajansı ENIT Genel Müdürü Andrea Babbi İtalya’nın partnerliğine ilişkin görüşlerini şu sözlerle ifade etti:

“ENIT ve şahsım adına bu fuarda yer alan tüm katılımcılara en içten selamlarımı iletmek isterim. Bildiğiniz gibi bu yıl İtalya fuara onur ülkesi olma şerefine nail oldu.

 İnanıyorum ki fuarda yer alan İtalyan katılımcılar için bu etkinlik yerel turizm acentaları ile yararlı işbirlikleri oluşturmak için bir fırsat olacaktır.

Türkiye, İtalyan yatırımları için genç bir nüfusa sahip öncelikli bir pazar, Doğu ve Ortadoğu’ya açılan bir kapı olmanın yanında, sadece Türkiye’de faaliyet gösteren yaklaşık 850 şirket için büyümekte olan bir pazar değil, aynı zamanda turizm sektörü için, hem gelen turist hem de yurtdışına çıkanlar açısından büyüyen bir pazarı temsil etmektedir. Gelişmekte olan ülkeler arasında, Türkiye, 2013 yılında, yurtdışına seyahat eden yolcu sayısında pozitif bir artış sergilemiştir (+18%).

ENIT’in stratejisi, bölgedeki büyüme trendlerini yakalayıp, ‘İtalya’ markasını güçlü kılacak ve sadece ülkemize yönelik seyahat teklifleri sunarak hedefe odaklı pazarlama stratejileri geliştirmektir.”

 Düzenlendiği ilk yıl 2007’de, 185 firmanın katılımıyla başlayan ve her yıl katılımcı sayısını katlayarak artıran fuar, dünyanın ve Türkiye’nin farklı destinasyonlarından turizm profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor.

2013 yılında elde edilen başarının ardından bu yıl daha kapsamlı ve uluslararası ziyaretçilerin yoğunluğu ile öne çıkan bir fuar düzenlenmesi hedefleniyor. İzmir ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’nin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çevre ülkelerden çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapacak.

2015 turizm sezonunun başladığı yer olacak TRAVEL TURKEY İZMİR; İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. işbirliğiyle organize ediliyor.

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!