İşte Otellerde Unutulan En İlginç 10 Şey

Almanya’daki bir seyahat portalı, otel çalışanları arasında yaptığı anketle otel odalarında unutulan en ilginç 10 şeyi derledi. Otelde karısını ya da annesini unutan bile var.

Konaklanan bir otelin odasında kitap ya da diş fırçasını unutmak sıradan bir durum. Ancak “lastminute.de” adlı seyahat portalının yaptığı bir anket aslında otellerde takma dişden iPad’e, ‘yetişkin oyuncağı’ndan mücevhere kadar çok daha ilginç şeylerin unutulduğunu ortaya koydu.

Last minute (son dakika) adlı seyahat portalının dünya çapındaki 500 otel çalışanı arasında yaptığı gizli anketin sonuçlarına göre listenin 10’uncu sırasında odalarda unutulan çeşitli miktarlardaki nakit para yer alırken 9’uncu sırada değerli mücevherler var. Milano’daki bir otelde unutulan elmas nişan yüzüğü daha sonra sahibine ulaştırılırken Paris, Edinburgh ve Mallorca‘daki otellerde de yine aynı şekilde çok değerli elmas takılar unutuldu. New York‘taki bir otel odasında ise gelinlik unutulduğu bildirildi.

İstanbul’da unutulan yakuza kılıcı

8’inci sırada silah var. Bir polis Las Vegas‘daki bir otel odasında silahını unuturken Milano’daki bir diğer otel odasında mühimmat, Barcelona da ise polis rozeti bulundu. 7’nci sırada ‘kılıç’ yer alıyor. Bir Japon müşteri, İstanbul’daki otel odasında  çok eski geleneksel bir Yakuza kılıcını unuturken Budapeşte’deki bir otelde yine odada unutulmuş bir kılıç olduğu belirtildi.

Anketin 6’ncı sırasında yine Budapeşte’deki bir otelde unutulan bir torba dolusu salyangoz yer alırken 5 numarada odada unutulan bir ‘en iyi arkadaş’ yer aldı. Uçağını kaçırmak üzere olan bir konuk Mallorca’daki 4 yıldızlı otelden çıkış işlemini yaptırdıktan sonra taksiye atlayıp hızla ayrılınca en iyi arkadaşının otel odasında hâlâ uyumakta olduğunu sonradan farketti. 4’üncü sırada otelde unutulan bir köpek var. İtalya’yı ziyaret eden bir turist, köpeğini Milano’daki 4 yıldızlı bir otel odasında unutup ayrıldı.

Listenin üçüncü sırasında “Anne” var. Dublin’deki bir otelin konuğu, annesini otel odasında unuttu. Otel çalışanlarının müşteriye telefonla ulaşması üzerine unutkan adam annesini otelden teslim almak üzere havaalanından geri döndü. İkinci sırada “yılan” var. Washington’daki bir otel odasında unutulan yılanı temizlikçiler de farketmedi. Yılanı, odanın bir sonraki müşterisi buldu ve görevlilere haber verdi.

Otel odalarında unutulan “10 en inanılmaz şey” listesinin zirvesinde kocası tarafından ‘odada unutulan’ bir kadın yer alıyor. Bir iş adamı, iş seyahati sırasında kendisine eşlik eden karısını Prag’daki bir otel odasında unuttu. Şaşkın adam, iş görüşmesi sonrası doğrudan havaalanının yolunu tuttu. Ancak ‘talihsiz’ eş bu kaderi yaşayan tek kişi değil. Brüksel’deki 4 yıldızlı bir otelde de bir kadın eşi tarafından odada unutuldu.

Kaynak: Deutsche Welle

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!