İstanbul Shopping Fest Başlıyorrr…. 0

Moda gündemini yakından takip edenler ve alışveriş severler dört gözle İstanbul Shopping Fest’i bekliyor olmalı. Şehrin çiçeği burnunda festivalinin ikincisi bu yıl 9-29 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor. Yine severek takip ettiğiniz markaların en yeni koleksiyonlarıyla sezon sonunu beklemeden yüzde 50’ye varan indirimlerle gardırobunuzu şımartmanız mümkün. Giyimden ayakkabıya, kozmetikten aksesuara, dekorasyondan teknolojiye aklınıza gelebilecek neredeyse her marka Shopping Fest’te sizi bekliyor.

İlk senesinde sadece katılımcıları festivale özel indirimlerle buluşturmakla kalmamış, aynı zamanda şehrin sosyal hayatını da hareketlendirmişti. İstanbul’un en bilinen alışveriş caddeleri süslü püslü halleriyle özel etkinlikleri ağırlamış, alışveriş merkezlerinin tantanası ikiye katlanmıştı. Aynısını, hatta daha fazlasını bu seneden de bekleyin. Partilerin, sokak gösterilerinin, konserlerin, defilelerin ve alışverişin ardı arkası kesilmiyor 21 gün boyunca. Geçen yıl 40 gün süren festival bir önceki yıla göre İstanbul’un toplam alışveriş oranını yüzde 26 artırdı, ciro sekiz milyar TL’ye ulaştı. Bu senenin ciro beklentisi ise yedi milyar TL.

Festivalin tek artısı indirimli alışveriş fırsatları sunması değil. Festival sırasında şehrin pek çok bölgesi karnaval havasına bürünüyor. Farklı ülkelerden gelen farklı eğlence gruplarının renk kattığı festivalin açılışını Tiny People ve Zalinde yapıyor.

Etkinlik Takviminden Bahsetmek Gerekirse

8 Haziran Cuma günü İstanbul Shopping Fest, Hadise konseriyle başlıyor. Taksim Gezi Park Konser Alanı’nda düzenlenen festival partisinde açılışı DJ Funky C yapıyor. Ardından yurt dışından gelen 10 kişilik perküsyon grunu Zalinde’nin gösterisiyle eğlence devam ediyor. Sonra Grup Model ve Hadise sahne alıyor. 19.00, Taksim

9 Haziran Cumartesi günü İstiklal Caddesi’nde ve Bağdat Caddesi’nde kortej var. Kortejlere Kent Orkestrası, Tiny People ve Zalinde gösteri grupları, jonglörler, palyaçolar eşlik ediyor. İstiklal ve Bağdat Caddeleri’ndeki mağazalar da indirimler ve promosyonlar ile misafirlerini ağırlıyor.  11.00-14.00, İstiklal Caddesi; 16.00-19.00, Bağdat Caddesi

15 Haziran Cuma günü Sultanahmet Meydanı, festival kapsamında hayli hareketli bir akşama ev sahipliği yapıyor. DJ performansıyla başlayan etkinlik, geleneksel ebru sanatının sahneye taşındığı sıra dışı bir gösteriyle sürüyor. Hüsnü Şenlendirici konserine Suyun Rüyası isimli grubun ebru gösterisi, kum sanatı gösterisi ve Su Güneş Muhladız grubunun dansları eşlik ediyor. Tarihi Yarımada’nın ruhuyla örtüşen bu konserin ardından Shaman Dans Tiyatrosu sahne alıyor. Grup, Anadolu’nun hikâyesini anlatan  ‘Buluşma’ isimli gösteriyi sahneliyor. Gölge oyunları, ışıklandırma ve kostümlerle renklenen, bugüne kadar sık kullanılmayan etnik sazlar ve perküsyonlarla sesini bulan, modern dansları ve halk oyunlarını bir araya getiren gösteri dikkate değer.  19.00, Sultanahmet Meydanı

27 Haziran Çarşamba günü Güncel Arap müziğinin en sevilen seslerinden Nancy Ajram’la birlikte festivalin son iki gününe giriyoruz. Lübnanlı Nancy Ajram, son yıllarda ünü Arap Yarımadası’nı aşan ve Avrupa’ya kadar uzanan bir şarkıcı. Türkiye’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesi var. Bilet fiyatları 56,50-220 TL.  21.00, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Festival Etkinlikleri işte bu AVM’lerde

Kanyon, Pelican Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Historia AVM, Neomarin AVM, Carrefour AVM, Palladium AVM, A Plus Ataköy, Capitol AVM, İstinyePark AVM, CarrefourSA Maltepe Park, Marmara Forum, ViaPort Outlet, Metrocity, Akmerkez, Profilo AVM, Meydan Ümraniye, 212 İstanbul Power Outlet Center, City’s Nişantaşı, Sapphire Çarşı, Optimum Outlet, Cevahir AVM, Carousel AVM, Pendorya AVM, Forum İstanbul, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Trump Towers Mall, Buyaka AVM…

Detaylı bilgi ve takip için www.istshopfest.com ,

Peki bu sene bizi neler bekliyor?

8 Haziran Cuma 19.00’da Taksim Gezi Parkı’ndaki açılış partisinde Model ve Hadise sahne alıyor. Sultanahmet Meydanı’nda 15 Haziran Cuma akşamı 19.00’da ikinci bir parti var. Hüsnü Şenlendirici’nin eşlik ettiği canlı orkestra, ünlü ebru sanatçıları Ebruzen Hikmet Barutçugil ve Reza Hammatirad’ı izleme şansına sahipsiniz. 100 küsur AVM’nin yanı sıra Taksim, Nişantaşı, Şişli, Bakırköy, Fatih, Bahariye ve Bağdat Caddesi özel olarak ışıklandırılıyor.

Festival boyunca sürpriz şovlar, defileler, sokak şenlikleri, yarışmalar, müzik etkinlikleri ile caddeler şenleniyor. 9 Haziran 2012, Cumartesi günü 11.00-14.00 saatleri arasında İstiklal Caddesi’nde, 17.00-19.00 saatleri arasında Bağdat Caddesi’nde, 400 kişilik profesyonel gösteri ekiplerinin de eşlik edeceği kortej çok eğlenceli olacak.

Vogue işbirliği ile Bağdat Caddesi’nde bir vitrin düzenleme yarışması yapılacak . Kendi markalarına ait ürünlerle vitrinleri tasarlan perakendeciler arasından seçilen en iyi vitrin, 15 Haziran’da Bağdat Caddesi’ndeki DJ partide duyuruluyor.

Bu yaz yüzde 50’ye varan indirimler var. Yabancı marka katılımı geçen seneye göre arttı. Beş alışveriş merkezi cumartesi günleri gece saat 02.00’ye kadar, diğer AVM’ler cuma, cumartesi günleri 23.00’e kadar hizmet verecek. 9-29 Haziran arası kredi kartlarıyla yapılacak her 25 TL harcamaya karşılık çekiliş hakkı kazanılıyor. Çekilişe katılmak için ödemeden sonra yapılması gereken hiçbir işlem yok. Üstelik bu sadece alışveriş harcamalarını değil, otel, restoran, ulaşım gibi tüm harcamaları kapsıyor. Çekiliş sonucunda bir ev, üç araba ve 21 tablet bilgisayar dağıtılıyor.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe