İstanbul Havalimanı’na Harç Pulu Otomatı Konuldu

Geçtiğimiz günlerde 15 lira’dan 50 lira’ya çıkan yurtdışı harç pulu için İstanbul Havalimanı’na yolcuların yurt dışına çıkış işlemlerini kolaylaştıracak harç pulu otomatları konuldu.

Nakit ve kredi kartının yanı sıra temassız (NFC) ödeme sistemini destekleyen cep telefonlarıyla tek seferde en fazla 10 harç pulunun alınabileceği otomatların Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na da yerleştirilmesi bekleniyor.

Kredi kartıyla eşit boyutta olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’sünün resmini taşıyan harç pulları, darphane de basılarak tek kullanımlık olarak sunuluyor.

Pasaport ile birlikte polise ibraz edilen pullar, güvenlik kontrollerinin ardından köşelerinden kesilerek pasif hale getiriliyor. Son olarak Söz konusu yurt dışı harç pulları kaybolmaması için eskilerine nazaran daha büyük bir şekilde tasarlanmış durumda.

Görsel: Gökyüzü Habercisi

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!