Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

İstanbul Avrupa’nın En İyi Destinasyonu

Merkezi Brüksel’de bulunan “European Consumer Choice” adlı kuruluş Avrupa’nın en iyi destinasyonları arasında İstanbul’u birinci seçti.

AB istatistik kurumu “Eurostat”ın bilgileri ışığında düzenlenen yarışmada profesyonel kişilerden oluşan özel jurinin seçtiği 20 Avrupa şehri halkın oyuna sunuldu. İnternet ortamında yapılan oylama sonucunda İstanbul Avrupa’nın en iyi destinasyonu seçildi.

Söz konusu oylama 52 bin takipçisi olan T.C. Berlin Kültür Müşavirliği’nin “Türkei Fasziniert” adlı facebook sayfasında duyurulmuş ve yoğun bir ilgi görmüştü.

Avrupa’nın en iyi destinasyonu yarışmasında Portekiz’in başkenti Lizbon ikinci olurken, üçüncülüğü ise Avusturya’nın başkenti Viyana kazandı.

İstanbul, Lizbon ve Viyana’nın dışında Barcelona, Amsterdam, Madrid, Valletta, Nice, Milan ve Stockholm şehirleri ise Avrupa’nın en iyi 10 destinasyonu arasına girdi.

 

Turizmdebusabah

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2469 posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.