İstanbul – Alaçatı Arasında SeaBird Uçuşları Başladı 0

Türkiye’de deniz-kara entegre havayolu taşımacılığını hayata geçiren ilk havayolu olan Seabird, Haliç-Alaçatı uçuşu ile tarifeli seferlerinin startını verdi. 

Seabird-Havayolları

Türkiye nin Akdeniz ve Ege kıyılarında hava ulaşımı yapılamayan önemli turizm merkezlerini birbirine bağlayan Seabird Havayolları, Kanada yapımı 19 kişilik De Havilland DHC-6 Twin Otter tipi deniz uçakları ile hizmet veriyor. Seabird Havayolları, uçuşlarını ilk etapta karşılıklı seferler olarak İstanbul-Alaçatı, İstanbul-Bozcaada ve Alaçatı-Bodrum olmak üzere planladı.

İleriki dönemlerde mevcut rotalara ek olarak; Gökçeada, Çanakkale, Ayvalık, Marmaris, Antalya, Fethiye ve Göcek e de uçmayı hedefleyen Seabird Havayolları, 2015 yılında filosunu 10 uçağa çıkarmayı öngörüyor.

28 Haziran tarihinde tarifeli uçuşlarına başlayan Seabird Havayolları, deniz-kara entegre havayolu taşımacılığını güvenli bir şekilde bir araya getirmeyi amaçlarken, şirketin hedefinde bir süre sonra denizleri aşıp karlı, toprak ya da asfalt pistlere de iniş yapmak bulunuyor.

Bilet satışlarında çok güzel tepki aldıklarını ve ilk seferlerinde tam doluluk kapasitesini yakaladıklarını söyleyen Seabird Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kürşad Arusan, özellikle Bozcaada ya çok talep olduğunu, Alaçatı için tek gidiş bilet fiyatının, vergiler dahil 227 TL den başladığını ifade etti. İstanbul-Alaçatı hattında 14 yolcu kapasitesiyle uçacaklarını söyleyen Arusan, ilk seferlerinde maksimum 3 bin metrede gerçekleştirilecek olan bu uçuşun 1 saat 30 dakika süreceğini de sözlerine ekledi.

Kürşad Arusan, ilk uçuş öncesinde şu açıklamalarda bulundu:

“2.5 yılı aşan bir çalışmanın ardından Türkiye nin ilk deniz havayolu şirketini bugün hayata geçiriyoruz. 28 Haziran 2012 de Haliç ten Alaçatı ya ilk uçuşumuzu gerçekleştireceğiz, bu anlamda çok heyecanlıyız. Uçuşlarımızı artırarak devam ettirmek istiyoruz. Bu yaz küçük adımlar atıyoruz ama hedefimiz önümüzdeki yaz en az dört uçakla daha çok noktaya erişebilmek. 2015 yılında ise en az 10 uçaklık bir filoyla ülkemizin üç yanındaki denizleri birbirine bağlamak istiyoruz. Tabii ki kış operasyonlarını da unutmadık, onunla ilgili sürprizlerimiz de olacak. Tecrübeli ekibimizle bir ilki gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz, ” dedi.

Kaynak: turizmhaberleri.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe