İspanyol Lezzetleri Loco&Matto’da

İber Yarımadası’nın lezzetli mutfağını Endülüs’ün baharatları ile süsleyen, Tejo Nehri ve Rio de Plata’nın eşsiz esintisini taşıyan bu ortak kültürün ürünlerini artık İstanbul’da da tadabileceğiniz 2 çılgın kardeşin mekanı Loco&Matto davetiyle mekanı ziyaret ettik.

Loco_Matto

Loco & Matto’nun kurucuları Enes kardeşler, her detaya bir sanat eseri muamelesi yapmışlar.  Aşçıların önlüklerinden tuzluk ve sandalyelere kadar her ayrıntı özenle tasarlanmış. Böylece İstanbul’un göbeğine latinleri kıskandıracak bir latin adası inşa etmişler.

Loco_Matto2

Gelelim yemeklere. Panzerotti konusunda farklı duygulara sahibim; Milano’nun ünlü Luini’sinde yediğim bu kapalı pizza denebilecek, pişiye çok benzeyen bu domatesli ve mozarellalı hamur işini çok beğendim. Mozzarella ve domatesli, klasi, panzerotti haricinde değişik bir şeyler denemek istiyorum diyenler nutella-ricottayı tercih edebilir.

Churros için ise özellikle çocukların hoşuna gidecek, lezzetli bir seçenek diyebiliriz. Biz Americanos denedik ve yanında da sütlü çikolata rica ettik; külahta sundukları bu tatlılarını önceden bir aparat ile servis ediyorlardı, şimdi masaya küçük kareler açılmış. Bizce daha kullanışlı olmuş.

Loco_Matto3

Yurtdışından farklı lezzetleri yorumlayan bu küçük mekan Bağdat Caddesi’nde dolaşırken elimde yiyecek bir şeyler olsun diyenler, hafif bir açlık hissedenler, pizza ile pişi arasında bir lezzet arayanlar, açık havada arkadaşları ile tatlı, kısa bir sohbet etmek isteyenler, çocuklarını ödüllendirmek isteyen anne ve babalar için ideal.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!