İslami Bir Tatil Yapmak İsteyenler İçin Otel Önerileri

Tatillerde nereye gittiğiniz kadar hangi otelde kaldığınız da son derece önemlidir. Herkesin ortak isteği ise kaliteli bir hizmet alabilecekleri, beklentilerine uygun bir otelde kalmak oluyor. Peki, seçtiğiniz otel değerlerinize uygun bir hizmet anlayışına sahip mi? Ülkemizde artık muhafazakâr yaşam şekline uygun bir hizmet sunan otel sayısı da oldukça fazladır.

Bu otellerde konaklamayı tercih etmeniz durumunda yaşam tarzınızdan ve değerlerinizden ödün vermeniz gerekmez. İslami kaidelere uygun bir hizmet sunan otelleri sizler için araştırdık. İşte gönül rahatlığı ile konaklayabileceğiniz bu otellerden bazıları…

  • Obam Termal Otel

Balıkesir’de hizmet veren Obam Termal otel, misafirlerin büyük memnuniyet ile ayrıldıkları konaklama adreslerinden biri oluyor. Bu otelin İslami kaidelere uygun bir hizmet sunduğunu belirtmeliyiz. Otelde, tesisin tamamında alkol kullanımına izin verilmiyor. Aynı zamanda alkol servisi yapılmıyor ve otel odalarında da alkol bulundurulmuyor. Sadece helal yiyecekler ile hazırlanan yemeklerin servis edildiğini de eklemek gerekir. Otelde ibadet alanları da bulunuyor ve tatilciler sorunsuz bir şekilde ibadetlerini yerine getirebiliyorlar.

Bu otelde kadınlara özel ve tamamen korunaklı olarak tasarlanmış açık havuz ile kapalı havuz bulunuyor. Bununla birlikte dileyen misafirlerin özel olarak kiralayabilecekleri bir kapalı havuz da var. Bu özel kiralanan kapalı havuz da tamamen korunaklı olduğundan mahremiyet noktasında endişe yaşanmıyor. Otelde spa merkezi, buhar banyosu, tuz odası, Türk hamamı, jakuzi, fitness merkezi ve masaj merkezi gibi alanlar da var.

  • Royal Teos Thermal Resort

Sizler için seçtiğimiz ikinci otel de Seferihisar’da hizmet veriyor. Bu otelin de alkolsüz oteller arasında yer aldığını ekleyelim. Helal gıdalar ile hazırlanan yemeklerin servis edildiği, alkol kullanımına izin verilmeyen konaklama adreslerinden biridir. Kadınlara özel ve tamamen korunaklı plaj ile güneşlenme alanları olan otel genellikle yaz mevsiminde tercih edilse de kış mevsiminde de ilgi görmeye devam ediyor. Çünkü kapalı havuzu, sağlık ve spa alanları da mevcut. Bununla birlikte tuz odası, Türk hamamı, masaj salonu ve jakuzi gibi konukların ilgi gösterdiği diğer alanlar da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bu otelde de muhafazakâr yaşam şekline tamamen uygun bir hizmet anlayışı olduğundan gönül rahatlığı ile konaklayabileceğiniz otellerden biridir. Sağlık ve spa alanının istendiğinde özel olarak da kiralanabildiğini eklemek gerekir. Kadınlar tesettür mayo kullandıklarında karışık kullanım için hazırlanan havuza da girebiliyorlar. Bu oteli daha yakından incelemek ve gecelik kişi başı konaklama ücreti bilgisini edinmek için HalalBooking.com adresine tıklayabilirsiniz. Site üzerinden otelin sunduğu hizmetleri öğrenebilir ve kolaylıkla rezervasyon işleminizi yapabilirsiniz.

  • Kazdağları Allia Thermal Health & Spa

Sizlere son önerimiz olan bu otelde de alkolsüzlük kuralının uygulandığını belirtelim. Edremit’te hizmet veren otel muhafazakâr yaşam şekline uygundur. Tüm tesiste alkol kullanımına izin verilmiyor ve sadece helal gıdalar ile hazırlanan yemekler servis ediliyor. Termal otel olması nedeniyle yılın herhangi bir zamanında bu otelde konaklayabilirsiniz. Şifalı kaplıca sularıyla hazırlanan havuzlarda zaman geçirebilir ve sağlığınıza yatırım yapabilirsiniz. Otelde karışık kullanım bir plaj var ve tesettür mayo ile bu plaj kullanılabiliyor.

Sadece kadınlara özel bir havuzu kullanmak isteyen kadınlar ise kapalı havuzu tercih edebilir. Kadınlara özel olan kapalı havuz tamamen korunaklı bir yapıdadır. Aynı zamanda kadınların tesettür mayo ile girebilecekleri, karışık kullanım açık ve kapalı havuz seçenekleri de bulunuyor. Gayet konforlu olan otel odaları ise bu otelin sıklıkla tercih edilme nedenlerinden biridir. Temizliğe büyük önem veriliyor olması da önem taşıyor.

Yukarıda sıraladığımız bu otellerde konaklamak isterseniz öncelikle HalalBooking.com adresine tıklayabilirsiniz. Bu sitede listemizde yer alanlardan çok daha fazla sayıda oteli inceleme şansınız oluyor. Aynı zamanda rezervasyon işlemi de yine site üzerinden birkaç dakikada yapılabiliyor. Hemen şimdi HalalBooking.com adresine tıklayarak değerlerinize uygun otelleri yakından inceleyin. Fiyatlarına göz atın ve beğendiğiniz otel için anında yerinizi ayırtın.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!