İş Adamının Sanat Koleksiyonunda Değerli Parçalar Yer Alıyor 0

Türkiye’de çok sayıda iş fikrinin oluşturulmasına öncülük eden iş adamı Emin Hitay’ın geniş çağdaş sanat koleksiyonunda birbirinden değerli eserler bulunuyor. Hitay Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, sanata duyduğu tutku nedeniyle 1986 yılından bu yana dünyanın farklı pek çok noktasından sanat ürünleri topluyor. TRT Anadolu programına katılan Emin Hitay’ın bir videosunda iş dünyasına başlangıcını ve girişimcilik ile ilgili fikirlerini dinleyebiliriniz.

2616165820

Sayısı şimdiye kadar 300’ün üzerine çıkan eserler arasında, Japonya ve Çin’den alınan iki ürün yer alıyor. Japon sanatçı Kohei Nawa’nın farklı bir teknik kullanarak yaptığı eserini Hitay Yatırım Holding’in binasında görmek mümkün oluyor. Gerçek bir geyiğin doldurulup dışının camlarla kaplanmasıyla oluşturulan heykel, holding binasını ziyaret edenlere sanatın önemini bir kez daha hatırlatıyor.

Hitay’ın koleksiyonunda yer alan milyonlarca yıllık geçmişe sahip mamut dişi de, sanat meraklılarının ilgisini çekiyor. Dünyada sadece yedi adet bulunan mamut dişinin üzerinde bulunan at figürleri sanat tarihine dair ipuçları veriyor.

Hitay’ın dünyadaki önemli çağdaş sanatçıların yanı sıra Türkiye’den de eserlere yer veren koleksiyonu, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Emin Hitay takip ettiği önemli sanat etkinlikleri vesilesiyle çağdaş sanatçıların eserlerini inceliyor ve kıymetli parçaları koleksiyonuna ekliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.