Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fiyatlandırma uzmanı Infare, havayolları için yeni bir gelir yönetimi aracı başlattı. Pharos,bu yeni aracı, hava yolları için gerçek zamanlı anlık görüntülerden talep eğrisi analizine kadar, rekabetçi fiyatların pazar bilgisini sunan “yeni nesil iş zekası” aracı olarak tanımlanıyor.

Bulut tabanlı zeka çözümü, havayolu şirketlerinin Infare’in ücret verilerinin gücünü kullanmasını sağlıyor.

Infare, Pharos’un havayollarının grafik verileri görüntüleyerek en kârlı gelir yönetimi stratejilerini tanımlamasına yardımcı olduğunu söyledi. Infare CEO’su Nils Gelbjerg-Hansen; “Her ölçüdeki havayolu için fiyatlandırma zekası, kârlılığın önemli bir itici gücüdür ve bunu geliştirmek için kilit bir yol göstericiyiz. Pharos ile rekabetçi fiyatlama davranışlarını analiz etmek için yeni nesil bir seçim aracı başlatıyoruz. Taşıyıcılar, rakip modellerin tanımlanması ve takibi yoluyla ücret fiyatlandırma fırsatlarının kilidini açmak için Pharos’un görsel sezgisel analiz işlevini kullanarak yıllık olarak yüz milyonlarca dolar kazanabilir. Pharos yazılımı, 1.300’den fazla kaynaktan hızla değişen pazar verilerini görselleştirir ve uyarlar, aynı zamanda, her bir havayolu şirketinin ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebilir” dedi.

Gelbjerg-Hansen “Sezgisel arayüzü ve zengin görselleştirmeleri ile Pharos, herhangi bir havayolu şirketinin gelir yönetimini daha verimli ve dolayısıyla daha karlı hale getiriyor. Tüm ürünlerimiz gibi yazılım, bulut tabanlı ve C-suite sistemlerini tamamlıyor, altta yatan pazar eğilimlerini ve davranışlarını ortaya çıkarmak için derinlemesine ayrıntılara giriyor” diyerek ekledi.

Pharos, rekabetçi fiyatları anında tanımlamak ve görüntülemek için kurallara dayalı bir model kullanarak, taşıyıcılar arasında dinamik karşılaştırmalar yapılmasına olanak sağlıyor.

Infare, bu özelliğin “rakip fiyatlama yapısını ve iş stratejisini ortaya çıkararak eşit gruplar arası analizi otomatikleştirdiğini, tekrar eden görevleri ortadan kaldırdığını ve gelir yönetimi etkinliğini dönüştürdüğünü” söyledi.

Gelbjerg-Hansen; “En gelişmiş teknolojilerimiz ve akıllı fiyatlandırma anlayışlarımız sayesinde, dünyanın en iyi seyahat işletmeleri pazar avantajlarını geliştirmek üzere Infare’ e güveniyor. Bu son sürüm, müşterilerimize, daha verimli işletme kararları almaları için gelir yöneticilerinin stratejilerini yönlendiren oldukça gelişmiş bir analiz aracı sağlıyor” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz