I Love Jet-lag Dediler İnterfly’ı Kurdular

Bu hafta interrail ve türevlerinden çok bahsettik ama İnterrail’e bir kardeş daha geldi İnterfly.

InterFLY

Aslında çıkış amacı biraz garip İsveç’te bir barda 12 arkadaş kara kara biz bu trenlerle çok zaman kaybediyoruz bunun uçaklısı olsa ne giderdi diye muhabbet ederken, birinin aklına abi buldum bunun adı İnterfly olsun demiş. Aslında bu şekilde olmamış hadi detayları inceleyelim.

Interrail’in uçaklı versiyonu olarak ortaya çıkan ve artık tüm dünyada bilinen bir marka haline gelen Interfly, ilk kurulduğu günden itibaren herkesin muhakkak düşlediği yurtdışı seyahat düşüncesini hayalden gerçeğe dönüştüren gezi ve eğlence temalı bir gençlik kulübü oldu.

Amatör bir çabanın ürünü olarak İsveç’te yola çıkan ve yoğun ilgi sonucunda Türkiye’de 2009 yılında faaliyete
geçen Interfly, artık çok daha profesyonel bir zeminde amatör ruhunu da koruyarak gezmeyi ve eğlenmeyi seven
herkese sunulmaktadır.

Avrupa ve Amerika’da kitlelerin yıllardır sürdürdüğü backpacker anlayışını, Avrupa’da seyahatin ulaşılması zor bir hedef olmadığını ve sadece maddi anlamda üst kesimin tekelinde olmadığı anlayışını Türkiye’ye kazandırmak Interfly’ın en önemli amacıdır.

Interfly katılımcılarına en ekonomik ve konforlu gezileri sağlamak için yaptığımız anlaşmalar gereği uçak biletleri ve
konaklamalar İsveç ve ABD üzerinden sağlamaktayız. Interfly katılımcılarının kullanacağı bütün uçuşlar tarifeli olacaktır. Anlaşmalı hostelların hepsi Interfly ekibi tarafından yerinde görülmüş ve orada bizzat tarafınca konaklanmıştır.

Interfly ekibi olarak ikinci hedefimiz ise, üniversitelilere ek gelir de elde edebilikleri ve öğrenciyken de kazanç elde edebilecekleri bir iş modeli yaratabilmektir… Bu model çerçevesinde hem bedava seyahat edebilme özgürlüğüne, hem de gerek Türkiye’de gerekse de yurtdışında çalışarak önemli ölçülerde gelir elde edebilme imkanına ulaşmak herkes için mümkündür.

Her üniversite içerisinde halihazırda bulunan ve Interfly ekibine katılacak Campus Manager yapılanması ve ‘Campus Based Creative Works’ oluşumuyla beraber bütün üniversitelerde çeşitli tur ve organizasyonlarla ortak bir gezi ve eğlence dili yaratmaya çalıştığımız için bu oluşum sayesinde kampüslere yeni bir hava katmayı amaçlıyoruz. Interfly, Türkiye’de 40’den fazla üniversite kampüsünde 100’ü aşkın kişiden oluşan organizasyon ve “flash mob” tabanlı tanıtım ekibi “Walking Guerrillas” sayesinde her üniversitenin dokusuna uygun reklam, tanıtım ve etkinlik yapabilmektedir.

Peki Interrail ile Interflyın farkı nedir? Öncelikle, Interrailde tren yolculuklarıyla kaybedilen uzun zamanı ve enerjiyi,
ülkelerin daha iç noktalarında eğlenceye, gezmeye ve görmeye ayırmış olacaksınız. Çünkü, trenle 11 saatte
gidebileceğiniz yolu uçakla 45 dakikada katedebileceksiniz. Bu yüzden de Avrupa’da yollar haricindeki yerlerde daha fazla vakit geçirmiş olacaksınız. Kısacası, örneğin 10 günlük tatilinizin beş günü yollarda geçmeyecek. Trenle yolculuğa göre, daha konforlu bir ulaşım yolu olan uçakla ulaşımı seçmiş olacaksınız. “Ama tren yolculuğu da ayrı keyifli yahu!” diyenlere de şunu özellikle belirtelim: Ülkeler arası tüm geçişleri uçakla yaptırsak dahi, bu geçişleri istediğiniz takdirde yine trenle yapmak niyetindeyseniz bunu bize bildirebilirsiniz. Dahası, şehirlerarası geçişlerde “hızlı tren”leri zaten bizler de Interfly kapsamında kullanıyoruz. Ve uçakla ulaşım gibi seri oldukları gibi zaman kazancı açısından da hızlı trenler oldukça pozitif.

Interrail mi Interfly mı?

Interfly kapsamında, Interrail biletinin yaklaşık iki katı fiyatına hem ulaşımınızı, hem konaklamanızı karşılamış
olacaksınız. Çünkü Interrail fiyat tarifesi, sadece trenle ulaşım tutarlarını oluşturuken Interfly fiyatları tüm ülkelerarası uçakla geçişleri ve şehirlerarası trenle ve/ya uçakla geçişleri ve tüm bunlara ek olarak tüm konaklama masraflarını içermektedir. Düşük kar marjlarıyla ve toplu ticari anlaşmalarla çalıştığımız için de iddiamız şudur ki kendi başınıza Interfly’ın sunduğu imkanlar ölçüsünde bir rota belirleyip benzer ölçüde uçakla yapılan bir Avrupa yolculuğu ve hostel konaklamaları için dahi minimum Interfly’ın belirlediği fiyatlar ölçüsünde harcama yapmanız kaçınılmaz olabilir. Elbette ki bu iyimser tahminimiz. Zira, Interfly’ın en belirgin özelliği, Avrupa’daki rotasyon, hostel konaklamaları ve uçuş istikametleri konusunda uzmanlaşmış ve özelleşmiş olmasıdır. -Normalde, Interrail ile Avrupa’ya gittiğinizde uygun “youth hostel” bulmakta zorlanacağınız gibi zamanınızın önemli bir kısmını da konaklamak için yer ayırmaya geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Ancak, Interfly sayesinde, çok öncesinden kalacağınız yerler belli olacağı gibi hem daha önce denenmiş ve güvenilir ve konum olarak da daha merkezi hostellerde kalma imkanınız olacak, hem de yolculuk öncesi ve sonrası “hostel arama” sürecinden muaf durumda olacaksınız.

Nerelerde konaklayacağınız ve ulaşım biletlerinizin yeri ve zamanı siz Türkiye’den ayrılmadan belli olacak; bu yüzden, gideceğiniz her yeri, hostelinizin konumuna göre Avrupa’ya gitmeden önce tek tek araştırmanız mümkün. Hatta, Google Earth’ten, henüz Avrupa’ya ayak basmadan dahi hostelinizle bakışma şansınız var.

Size tüm Avrupa’da geçerli olan “Student Card”ı öneriyoruz. Bu kart sayesinde, kimi müzelerde, konserlerde ve
festivallerde, restoranlarda ve ulaşım alanlarında % 50’ye varan indirimlerden yararlanabileceksiniz. Avrupa, bu konuda gerçekten çok gelişmiş ve ISAAC Student Card’ın kullanım alanı oldukça geniş. Örneğin Venedik kanallarında gondolla gezmek isterseniz, kişi başı 30 Euro olan gezi bedeli sizin için 20 Euro olacak. Az bir fark gibi görünse dahi Avrupa’da geçireceğiniz zaman baz alındığında, toplama vurulduğu vakit ciddi miktarda bir paradan tasarruf etmiş olacağınızı siz de görebilirsiniz.

-Interfly sayesinde, birçok farklı yer görüp farklı kültürlerin büyülü atmosferinde vakit geçirmeniz mümkün: Bu yüzden, tek başınıza gitmenizi değil de bir ya da daha çok arkadaşınızla bu Avrupa macerasına çıkmanızı öneriyoruz.
Arkadaşlarınızla birlikte Avrupa’da unutulmaz anılar elde etme olanağına sahip olacağınız gibi, ayrıca, mevcut
arkadaşlarınızdan ziyade farklı kültürlerden ve coğrafyalardan yeni insanlarla da tanışma fırsatınız her daim mümkün. Interfly’ın hayatınıza katacağı belki de en önemli deneyim, Avrupa’daki bu maceranız sonrasında daha yüksek özgüveni olan daha sosyal bireyler olarak geri dönecek oluşunuz ve tabi ki unutulmaz Avrupa anılarınız.

****

İnterfly Türkiye

Beyoğlu/İstanbul
Cihangir Mah. Sıraselviler Cad. 85/26, Kat:6 Beyoğlu / İstanbul
(Taksim İlkyardım Hastanesi Karşısı) T:+90 (212) 245 3120

***

Vesterâs/Sweden
Guslporregatan 2C 72225 Vasteras/Sweden T:+46 764357569

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!