HotelBeds ve What Now’dan Otellerin Gelirini Arttıracak Yeni Uygulama 0

Hiç bulunmadığınız bir şehri gezeceğinizi düşünün. İlk aklınıza gelen şeyler nelerdir? Kaliteli restorantlar, barlar, lokal mekanlar, alışveriş yapılacak yerler ve elbette harita! Peki ya internetiniz yoksa? Neyse ki bu uygulama için internete değil yalnızca GPS bağlantısına ihtiyacınız olacak.

HotelBeds Group otellerin bulunduğu yerlerdeki mobil uygulamaların kullanımını ve para getiren fırsatları teşvik etmek için seyahat alanında yeni başlayan What Now ile ortaklık yapacak.

Buradaki fikir şu ki; HotelBeds dağıtım ağı üzerinde bulunan hosteller, konuklarına şehirde yapılacak şeylerle ilgili bilgilenmeleri için WhatNow uygulamasını konuklarına sunabilecek.

Konuklar için özellikle bulundukları yerle ilgili bir planlama aracı olan bu uygulama, kullanıcıların neleri satın alabileceklerini bulmasına, haritaları kontrol etmesine ve restoranları, barları ve diğer yerel turistler için çekicilik uyandıran yerleri araştırmasına olanak sağlıyor. Bunun yanında, cihazın mobil verisı kapalı olduğunda, internet bağlantısı yerine GPS kullanıyor.

Daha önemlisi, HotelBeds uygulama üzerinden alınan biletler için gelir paylaşımı yoluyla otellere, konukların uygulama kullanımının arttırılmasının teşviğini verecek.

Bu hizmet ilk olarak What Now‘un benzer içerik ve hizmetle son iki yılını harcadığı resmi VisitLondon mobil uygulamasını güçlendirdiği Londra’daki sayılı yerde piyasaya sürülecek.

Uygulamanın “yapılacak şeyler” bölümünün popülerliğini arttırmak için, bünyesindeki Isango markasının ilgi çekici yerler için oluşturduğu veri tabanını kullanacak.

HotelBeds’deki Transfer and Activity Bank (TAB) ‘in yönetici direktörü Paul Anthony; “What Now uygulaması, HotelBeds’in geniş ürün yelpazesinden faydalanarak, gezgin olmak deneyimine turistlere Londra’yı keşfetmede ve son dakika biletlerini almada yardımcı olup değer katarak, aynı zamanda şehir içi otel dağılımını iyileştirmeyi amaçlıyor.”

Uygulamadaki belli bir başka özellik de esnek biletlerin uygulamaya dahil oluşu! Böylece 7 günde kullanacak şekilde konuklar gidecekleri yerde yaptıkları rezervasyonu güvenceye alabiliyorlar.

What Now Travel’ın CEO’su, Tony Sandler: “Müşterinin seyahat deneyimi uçak, otel odası ya da tatil rezervasyonu ile bitmiyor.”

“Biz tüm seyahat firmaları için satış için bir başlangıç noktası olmasının ötesinde, sürekli gelir fırsatı oluşturacak bir platform geliştirdik.”

Tıpkı oteller ve zincirler için gidilecek yerlerin ürün uygulamalarını yaratan Flextrip’i kullanan Nor1’in turlar ve aktiviteler için gelir paylaşımı ürünleri piyasaya sürdüğü gibi HotelBeds ve What Now bu olanağı vakti geldiğinde diğer şehirlere genişletmeyi umuyorlar.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe