Havaalanı Ücretsiz Wi-Fi Hizmet Rehberi

Havayolu şirketlerin fiyat ve uçuş bilgilerini karşılaştırmalı sonuçlar halinde sunan arama motoru Skyscanner havaalanlarında Wi-Fi hizmet durumlarını paylaştı. Seyahat edeceklerin saklamasında fayda olacak infografik Avrupa’nın en çok kullanılan 50 havaalanının internet bağlantısıyla ile ilgili ücret bilgilerini sunuyor.

Havaalanlarının Wi-Fi bilgisi haricinde konuyla ilgili aratşrıma yapan Skyscanner dikkat çeken bilgileri de paylaştı. Avrupalı seyahatseverlerin yüzde 96’sı havaalanlarının ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunması gerektiğini beklediği belirtilirken, Avrupa’nın en büyük havaalanlarından sadece yüzde 48’i sınırsız ve ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulunduğu paylaşılıyor.

Yolculara en iyi Wi-Fi hizmeti sunan ülkeler arasında İtalya, Rusya, ve Fransa ile birlikte Türkiye’de aldığı araştırmanın sonuçları arasında yer alıyor. Ayrıca Ankara, Antalya, İzmir havaalanları ve İstanbul Atatürk Havaalanı ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunarken, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ücretli internet hizmeti nedeniyle rehberde son sırada yer aldığını da belirtelim.

Avrupa’nın diğer havaalanlarıyla devam edelim; dünyanın en yoğun havaalanlarından biri olan Londra Heathrow Havaalanı 45 dakika ücretsiz internet hizmeti sunarken sonrası için saat başı 4 Euro ücret uyguluyor. Brüksel ve Lizbon havaalanları ise 30 dakikadan sonraki ilk 1 saatte 5 Euro’luk ücretiyle infografikteki en pahalı havaalanları arasında yer alıyor.

Havaalanlarındaki Wi-Fi hizmeti bilgisini paylaşan Skyscanner 2500 uluslararası katılımcıyla gerçekleştirdiği anketin sonucunda kişilerin havaalanlarındaki internette neler yaptığını da paylaştı. Katılımcıların yüzde 30’u havaalanlarında interneti en çok vakit geçirmek için kullanırken, yüzde 22’si e-postalarını kontrol etmek, yüzde 10’u ise sosyal medya hesapları için interneti kullanıyor.

Skyscanner_wi-fi2

Kaynak: Sosyalmedya.co

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!