Havaalanı Ücretsiz Wi-Fi Hizmet Rehberi

Havayolu şirketlerin fiyat ve uçuş bilgilerini karşılaştırmalı sonuçlar halinde sunan arama motoru Skyscanner havaalanlarında Wi-Fi hizmet durumlarını paylaştı. Seyahat edeceklerin saklamasında fayda olacak infografik Avrupa’nın en çok kullanılan 50 havaalanının internet bağlantısıyla ile ilgili ücret bilgilerini sunuyor.

Havaalanlarının Wi-Fi bilgisi haricinde konuyla ilgili aratşrıma yapan Skyscanner dikkat çeken bilgileri de paylaştı. Avrupalı seyahatseverlerin yüzde 96’sı havaalanlarının ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunması gerektiğini beklediği belirtilirken, Avrupa’nın en büyük havaalanlarından sadece yüzde 48’i sınırsız ve ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulunduğu paylaşılıyor.

Yolculara en iyi Wi-Fi hizmeti sunan ülkeler arasında İtalya, Rusya, ve Fransa ile birlikte Türkiye’de aldığı araştırmanın sonuçları arasında yer alıyor. Ayrıca Ankara, Antalya, İzmir havaalanları ve İstanbul Atatürk Havaalanı ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunarken, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ücretli internet hizmeti nedeniyle rehberde son sırada yer aldığını da belirtelim.

Avrupa’nın diğer havaalanlarıyla devam edelim; dünyanın en yoğun havaalanlarından biri olan Londra Heathrow Havaalanı 45 dakika ücretsiz internet hizmeti sunarken sonrası için saat başı 4 Euro ücret uyguluyor. Brüksel ve Lizbon havaalanları ise 30 dakikadan sonraki ilk 1 saatte 5 Euro’luk ücretiyle infografikteki en pahalı havaalanları arasında yer alıyor.

Havaalanlarındaki Wi-Fi hizmeti bilgisini paylaşan Skyscanner 2500 uluslararası katılımcıyla gerçekleştirdiği anketin sonucunda kişilerin havaalanlarındaki internette neler yaptığını da paylaştı. Katılımcıların yüzde 30’u havaalanlarında interneti en çok vakit geçirmek için kullanırken, yüzde 22’si e-postalarını kontrol etmek, yüzde 10’u ise sosyal medya hesapları için interneti kullanıyor.

Skyscanner_wi-fi2

Kaynak: Sosyalmedya.co

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!