Hack Horizon’dan Kostadin Kolev ile Seyahat Teknolojisinde Yaşanan Yenilikler 0

Günlük hayatta davranışlarımızı birçok şekilde yeniden tasavvur etmek büyük bir başarı değil; fakat seyahat, doğası itibariyle “bir şeyleri farklı yapmak” üzerine kurulmuş bir endüstri. Yeni bir konu olmasa da, kabul edelim ki “seyahat teknolojisi” kendi düzlemi üzerinde nispeten genç sayılır.

Genç bir girişimci ve Hack Horizon’un Kurucusu olan Kostadin Kolev’ e göre; seyahat teknolojisi alanında yapılacak daha çok değişiklik var ve hackathonlar (ayrıca hack günü, hackfest ya da codefest olarak da bilinir) bu tür değişimleri başlatmanın en iyi yöntemlerinden biri.

Kolev; “turizm, büyük oyuncuların henüz altını üstüne getirmediği sektörlerden, her şey sadece rezervasyonlardan, gezi güzergahlarından ibaret değil, sektör şu anda gerektiği şekilde kullanılmıyor ve sadece yenilikçiliği sürdürmeyi bilmeyen büyük holdingler tarafından hizmet veriliyor” dedi.

İşte bu yüzden Kolev, bir hackathon olan ve kelimenin tam anlamıyla sınırları aşan Hack Horizon’u yaratmış. 2017’nin ilk çeyreğinde gerçekleşecek olan 80 saatlik hackathon boyunca Hong Kong’dan Londra’ya gelen ve en iyi girişimci, mühendis ve seyahat ile ilişkili prototip tasarımcılarından oluşan 32 kişi ağırlanacak.

journey

Hong Kong’dan Londra’ya Hack Horizon

Hack Horizon her müşteri seyahat deneyiminin 5 ayağını oluşturan; rezervasyon, sigorta, havaalanları, transfer ve konaklama alanında yenilikçi çözümler oluşturmayı istiyor, Kolev, bu alanların yeterince derinine inilmediği görüşünde.

Hong Kong’dan yapılacak başlangıçta, 32 katılımcı turizm sektörü ile ilgili bütüncül bir yaklaşım kazanmak üzere sektör liderlerinin konuşmalarını dinleyecekler. Sonrasında, Hong Kong havaalanında yolcular ile etkileşime girerek gerçek zamanlı seyahat ile müşterilerin ihtiyaç ve arzularını anlayacaklar. Daha sonra ise Hong Kong’dan Londra’ya olan uçuşları boyunca prototiplerini geliştirecekler.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.