Güneş Enerjisinden Güç Alan Wi-Fi Özellikli Doğa Evi 0

Filmlerde ağaçların üzerine kurulan mini evler hepimizin dikkatini çekmiştir. Oldukça basit bir yapıda olan bu evler, özellikle çocuklar ve gençler için keyifli bir yaşam alanı olabiliyor. Yerden yüksek olması sayesinde her yer kolaylıkla görülebiliyor ve her türlü hava koşuluna karşı dayanıklılık gösteriyor. Jono Williams‘ın tasarladığı bu ev ise ağaçlara kurulan evlere göre daha modern yapısıyla dikkat çekiyor.

tree4

İlk başta sıradan bir ev yapma amacıyla yola çıkan Williams, daha sonra bundan vazgeçerek Skysphere adını verdiği daha gelişmiş bir ev yapmaya başlamış. Yuvarlak tasarımlı bu evin yan tarafları tamamen cam kaplı ve bu da 360 derece panoramik bir izleme alanı sunuyor. Kablosuz ses sistemi ve internetin yer aldığı yapı tüm enerji ihtiyacını güneşten karşılıyor. Güvenlik konusunu da ele alan Williams, eve girişi kontrol altında tutmak adına parmak izi okuyucuyu da girişe koymuş. Böylece eve kimin girip çıktığı kayıt altında tutulabiliyor. Ortam ışığının rengi ise istendiği gibi değiştirilebiliyor. Her açıdan oldukça etkileyici görünen evin kiraya verilip verilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

tree5

Kaynak: Log Dergisi

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.