Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kuoni’nin küresel seyahat dağıtım kısmı olan GTA’yı satmasının ardından GTA, Hotelbeds ailesine katılıyor.
Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada belirtilene göre Kuoni, birleşen Hotelbeds ve GTA’da dikkate değer bir azınlık hissesi bulunduracak.

Satın alım veya kontrat ile ilgili detaylı bilgi sunulmazken, yapılan işlem şu an için ilgili rekabet otoritelerinin onayını bekliyor.
Yapılan satış ise Hotelbeds‘in Amerikan menşeli Tourico Holidays’i satın alması yönünde yapılan anlaşmanın hemen ardından gerçekleşti.

Hotelbeds Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Joan Vilà son durumla ilgili şunları söyledi: “GTA’nın Hotelbeds Grup‘a katılacağını duyurmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Şubat ayında Tourico Holidays ile gerçekleştirdiğimiz entegrasyonun ardından bu anlaşma ile yeni bir marka daha Hotelbeds Grup ailesine katılıyor.”

Vila, “Bu iki önemli anlaşma organik olarak ve birleşme usulüyle, işimizde büyüme sağlamaya ne kadar sarsılmaz biçimde bağlı olduğumuzun altını çiziyor.” şeklinde ekledi.

GTA, seyahat şirketlerinin otel konaklama ve destinasyon hizmetlerine kolay erişimini sağlayan, sektörün önder distribütörlerinden biri. Şirket günlük ortalama olarak 40,000 online satış yaparken, satışları özellikle Asya, Orta Doğu ve Afrika kaynaklı gerçekleşiyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz