GTA, Hotelbeds Group’un Bünyesine Katıldı

Global bir konaklama tedarikçisi ve seyahat sektörüne hizmetler sunan işletmeler arası bir tedarikçi olan Hotelbeds Group, GTA’nın [1] kendi bünyesindeki yatak bankası işletme birimine katılmasına yönelik planlarını duyurdu.

Hotelbeds Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Joan Vilà, ortaklık ile ilgili yorumlarda bulundu: “GTA’nın Hotelbeds Group bünyesine katılacağını duyurmak bana büyük bir memnuniyet veriyor.”

“Bu anlaşma, Tourico Holidays’in de bünyemize katılacağına yönelik Şubat ayındaki açıklamayı takiben, bir diğer büyük konaklama tedarikçisini Hotelbeds Group ailesine katıyor. Bu her iki önemli anlaşma, şirketimizin büyümesini hem organik olarak hem de birleşme ve satın alma faaliyetleriyle hızlandırmaya yönelik kararlılığımızın altını açıkça çizmektedir.” [4]

GTA; aracılar, çevrimiçi seyahat acenteleri ve seyahat acentesi perakendecileri dahil olmak üzere, dünya seyahat ticaretine oteller, transferler ve etkinlikler sağlama konusunda kanıtlanmış bir başarı geçmişi olan, oldukça başarılı bir işletmeler arası seyahat distribütorüdür. Tıpkı Hotelbeds Group gibi, GTA da API entegrasyon veya çevrimiçi rezervasyon platformu üzerinden bağlantı sağladığı ve dağıtımını gerçekleştirdiği otel ve seyahat yan ürünlerinden oluşan seçkin bir global portfolyoyu, doğrudan sunmaktadır.”

GTA’nın global çaptaki kapsama alanı ve özellikle hızlı büyüme kaydeden Asya-Pasifik ve Orta Doğu pazarlarındaki gelişmiş varlığı, Hotelbeds Group’un büyüme stratejisiyle yakın paralellikler taşıyor. GTA’yı grubumuza karşılamayı dört gözle bekliyoruz.”

GTA’nın CEO’su Ivan Walter, Vilà’nın yorumlarına eklemelerde bulunuyor: “Hotelbeds Group ile güçlerimizi birleştirmenin getirdiği fırsat dolayısıyla heyecanlıyız. Şirketimizin tarihi ve kanıtlanmış başarı geçmişi ortada ve Hotelbeds Group ile bir araya gelerek, işletmeler arası sektöre bir deneyim zenginliği, bağlılık ve açık bir stratejik odak getirebiliriz. Bu birleşme haberinin sektör için önemli bir gelişme ve saygın tedarikçilerimiz ile müşterilerimiz için harika bir haber olduğu kanısın taşıyoruz.”

GTA Travel, Kuoni Group’un tüm Global Seyahat Dağıtım işletme etkinliklerinin ticari adı olma özelliğini taşıyor. Bu anlaşma GTA Travel Holding Ltd, Kuoni Holding Plc ve TravelCube ile TravelBound dahil olmak üzere tüm markalarını dolaylı olarak kapsarken, bir önceki sahibi tarafından yeniden satın alınacak olan MTS Globe’u kapsamıyor.

[1] Söz konusu anlaşma, bilinen Düzenleyici ve anti-tröst onaylarına tabidir.

[2] GTA Travel, Kuoni Group’un tüm Global Seyahat Dağıtım işletme etkinliklerinin ticari adı olma özelliğini taşıyor. Bu anlaşma GTA Travel Holding Ltd, Kuoni Holding Plc ve TravelCube ile TravelBound dahil olmak üzere tüm markalarını dolaylı olarak kapsarken, bir önceki sahibi tarafından yeniden satın alınacak olan MTS Globe’u kapsamıyor.

[3] Bu anlaşma, GTA Group’un tepe holding şirketinin, Hotelbeds Group tarafından, Birleşik Krallık’taki varlığı üzerinden %100 satın alınmasıyla yasal olarak yapılandırılmıştır. EQT VII ( EQT Paydaşları tarafından önerilen bir fon) tarafından öncülük edilen Kuoni paydaşları, yani GTA’nın sahipleri, bu el değiştirme operasyonunun ardından birleştirilmiş şirkette, önem taşıyan bir azınlık konumunu koruyacaktır. Hotelbeds Group’un Yönetim Kurulu’nda herhangi bir değişiklik yapılması söz konusu olmayacaktır.

[4] GTA ve Tourico Holidays anlaşmaları, kendi bağımsız takvimlerine konu olan ayrı ve bağımsız düzenleyici süreçlerdir. Anlaşmaların her biri sonuçlandırılıncaya değin Tourico Holidays ve GTA, tamamen bağımsız şirketler olarak varlıklarını sürdürecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!