Google’dan Turizm Sektörüne Bir Dev Yatırım Daha 0

Reklam gelirlerinde ciddi bir paya sahip olan gezi ve seyahat ile ilgili yatırım yapan Google, dünyaca ünlü Frommers’ı satın aldı.

Gelirinin büyük kısmını reklamlardan elde eden Google, reklam pazarının önemci oyuncusu seyahat ve gezilere artık daha hakim olacak. Google geçtiğimiz günlerde seyahat rehberi servisi sunan Frommer’sı satın aldı.

Teknokulis.com’da yer alan habere göre Google, Frommers’i satın almak için yaklaşık 25 milyon dolar ödedi. Diğer satın almaları arasında “tıfıl” kalan bu son hamle ile Google’ın hem seyahat ile ilgili yeni servisler sunması hem de seyahat ile ilgili daha çok reklam alması bekleniyor. Son zamanlarda kullanıcıların arama motorundaki sorularına da doğrudan cevaplar veren Google, Froomer’sın dev seyahat önerileri veritabanı ile de kullancıların seyahat ile ilgili sorularına doğrudan cevaplar verebilecek.

Yılda 2 milyar dolar ile 3 milyar dolar arası reklam karını seyahat ile ilgili şirketlerden alan Google’ın, önümüzdeki yıl yüzde 40 artması beklenen pazardaki payını daha da yukarı taşıması bekleniyor.

Eurotrip VE Frommer’s

Gençlik filmleri severlerin en az bir kez izlediğine inandığımız Eurotrip filmini hatırlarsınız. Avrupalı e-posta arkadaşını bulmak için Avrupa turuna çıkan Scotty ve arkadaşlarının maceralarını konu alan film, Matt Damon’ın söylediği “Scotty doesn’t know” şarkısıyla, “Yeşil Peri”siyle ve özellikle Orta Avrupa’daki maceralarıyla aklımıza kazınmıştı. Filmdeki oyuncular rolleri icabı Avrupa’yı dolaşıyor ve bu sırada da kendilerine rehber olarak Arthur Frommer’ın kitaplarını okuyorlardı.

Kaynak: Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.