Google Street View İçin Gez, Aylık 1500 $ Kazan 0

İstedikten sonra gezmek için para da iş de bulunur lafını duyup masa başı işlerimizde sık sık sinir oluruz zaman zaman. Aslında bazen öyle haberlerle karşılaşılıyor ki bunu söyleyenlere hak vermemek elde değil.

street-view-istanbul

Google, Street View’a  deneysel bir proje olarak ilk başladığında, bir kamyonetin arkasına birkaç bilgisayar atmış, yukarıya kameraları, lazerleri ve bir GPS cihazını yerleştirmiş ve oradan oraya dolaşıp ilk görüntülerini toplayarak işe başlamıştı. 2007’deki ilk lansmanlarından beri büyük yol katettiler. Bugün, 360 derecelik panoramik görüntülerin kapsamını, yedi kıtanın tamamından yerleri içerecek şekilde genişletmiş bulunuyorlar.

Google gerçekten de dünyada internet üzerinde ayak basılmadık yer bırakmamak için çalışan kadrosuna Street View Trekker aygıtını sırtına takarak gezecek gezginleri almaya karar vermiş.

Google Street View Trekker son teknoloji sırtta taşınan, tam 15 kameraya sahip bir donanım sistemi. Cihaz gezginin gezdiği yerlerin 360 derece olarak her 2,5 saniyede bir fotoğrafını çekerek kaydediyor. 18 kg ağırlığındaki cihazı taşıyarak tüm gün seyahat etmek güçlü vücut ve kondisyon istese de Google bu iş için çalışacak gezginlere aylık 1500 $ gibi hatrı sayılır bir ücret öneriyor.

Son Durağı Türkiye

Google Street View Trekker aletinin son durağı Türkiye. Gelibolu Yarımadası’nda yapılan çekimler için Türkiye’ye gelen Trekker sayesinde  Arı Burnu, Conk Bayırı, Türk, Yeni Zelanda ve İngiliz şehitlikleri gibi Gelibolu Yarımadası’nın dört bir yanı 3D görüntü kalitesiyle 360 derece panoramik açıyla tüm dünyada online olarak ziyaret edilebiliyor.

Başvuru için linke tıklayabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe