Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Google Seyahat Pazarlamasına Başladı

Geçtiğimiz on sekiz ay içinde Flight Search ve Hotel Finder adlı hizmetlerini devreye sokan, Zagat ve Frommer’s adlı restoran ve seyahat rehberlerini kendine bağlayan Google,  şimdi de oluşturduğu tüm seyahat altyapısını arama sonuçlarına, haritalarına, sosyal grafiklerine ve mobil hizmetlere taşıyor.

Google başlattığı yeni çalışmayı ‘dünyadaki bilgiyi organize etmek ve herkes için kullanışlı ve ulaşılabilir bir hale getirme’ çabası olarak niteliyor. Şirket bu anlayışı son olarak seyahat sektörü için de uygulamaya karar verdi. Google Hotel Finder ve Flight Search turizmcilerin pazarlama yapabilmelerine yönelik olarak kökten bir değişikliğe uğradı. Bundan sonra bu alanlarda arama yapan tatilciler, Google sayfalarında reklam alanlarının altında sadece klasik, sıralanmış mavi linkler görmeyecekler. Bunun yerine tüketici uçuş zamanlarını, bölgenin haritasını ve otel sayfalarının linklerini fiyat bilgileriyle ve sponsor niyetli reklamlarla beraber görecek.

Google Maps şu anda dünyanın en çok kullanılan seyahat sitesi konumunda.

Turizm Güncel

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2288 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir