Google, Seyahat için Bir Taktik Geliştiriyor.

Yakın geçmişteki hem endüstriyel hem de ürün taraflı gelişmeler gösteriyor ki belki de Google seyahat sektöründeki eforlarını artırıyor.

Buna ise öncelikle mevcut ürünlere yeni uygulama lansmanları ve en son geliştirmelerin eklenmesi ile başladı. Örneğin; hedef uygulamaları ve güncellenmiş uçuş ve otel platformları gibi.

Bunlardan sonra, şirket, bu yılın Haziran ayının başlarında sektördeki markalarla ilişkilerin geliştirilmesi adına bir adım olması için diğer şirketlerin üst düzey makamlarını “Seyahat Endüstrisi Konseyi” adı altında bir toplantıya çağırdı.

Ticari hususlar bir kenara, Google markalara nasıl yardım edileceği ve onların seyahat ekosistemine nasıl ve nerede uyacakları konularında kendisinin söz sahibi olacağı bir pozisyon yaratmaya çalışıyor gibi gözüküyor.

Bütün bunları anlamak için, Google geçtiğimiz “Konsey Toplantısında” fatura edilen şeyi seyahatler için bir taktik tahtasına dönüştürdü.

Google bunun, seyahatteki “Mikro Hareketler” diye adlandırılan şeylerin tam bir analizi olduğunu söylüyor ve bu, seyahat sürecinin aşağıdaki bütün aşamalarını kapsıyor:

  • Ben Uzaklaşmak İstiyorum Hareketleri
  • Plan Yapma Zamanıdır Hareketleri
  • Haydı Ayarlayalım Hareketleri
  • Keşfetmek İçin Bekleyemiyorum Hareketleri

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!