Gezginler için Sosyal Ağ Önerileri 3

Seyahat etmek, yani İngilizce “Travel” Fransızca’da ki “Travail” kelimesinden türemiştir. Ve Fransızca’da bu kelime“çok sıkı çalışmak” anlamına gelir.

Gezginler için hazırlanan sosyal ağ sitelerinin diğer sosyal ağ sitelerinden ziyade direk gezginler ile bağlantıya girmenizi sağlayacak yetenekleri vardır. Fotoğraflarınızı ve hikayelerini paylaşmak, seyahat ederken biriyle buluşmak ya da diğer kişilerden yazılar bulmak istiyorum diyorsanız, burada sözü edilen siteler size son derece yararlı olacaktır.

1. Travel Massive

Travel Massive dünyanın en büyük turizm endüstrisi topluluğudur. Travel Massive, seyahat endüstrisi liderleri, uzmanlar, şirketler, içerik yaratıcıları, pazarlamacılar ve 180 ülkede düzenli olarak fikir paylaşmak, işbirliği ve seyahatin geleceğini şekillendirmek için bir araya gelmiş 37.000’den fazla üyenin oluşturduğu bir sosyal ağdır.

2. TourBar

TourBar ‘ı dünyanın her yerinde seyahat partneri, arkadaşı veya yoldaşı bulmak için kullan. Lokal insanlarla bağ kurmak ve harika zaman geçirmek için, eğlenceli , güvenli seyahat arkadaşlık randevulaşma sitesi.

3. Tripadvisor

TripAdvisor ile 225 milyonun üzerinde kullanıcı yorumunu, Dünya’nın her yerinde en ucuz uçak biletini, rezervasyon seçeneklerini, fiyata göre restoranları ve gezilecek yerleri bulabilirsiniz.

4. Matador

Matador gezginler, fotoğrafçılar ve maceraperest buluştuğu bir sosyal ağdır. Matador’da kendi deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz, ipuçları alabilir ve benzer ilgi alanlarına sahip diğer gezginler ile bağlantıya geçebilirsiniz.

5. Couchsurfing

Couchsurfing, insanların birbirine yardım etmesi konsepti üzerine kurulmuş bir konukseverlik ağıdır. Bu ağ vasıtasıyla sizi gittiğiniz yerde ağırlayacak, konaklatacak ve gezdirecek istekli insanlara ulaşmanız mümkün. Kulağa her ne kadar korkutucu, güvensiz gelse de mükemmel bir şekilde güven ve gerçeğe dayalı bir şekilde işleyen bu sistemi siz de deneyimlemelisiniz.

6. TravBuddy

Gezginler için oldukça kapsamlı bir bilgi paylaşım ağı olan TravBuddy, gittiğiniz yerler hakkında blog ya da makale kaleme alabildiğiniz gibi gitmeyi planladığınız ya da bilgi almak istediğiniz ülkeler ve şehirler hakkında fikir sahibi olabilileceğiniz, icabında yeni insanlarla da tanışabileceğiniz bir sosyal ağdır.

7. World66

World66, 20,000 destinasyonda seyahat rehberleri sunan ve yolcular tarafından yazılmış yaklaşık 80,000 makalenin bulunduğu bu sosyal ağdır. Dünya üzerinde gezdiğiniz ülkeleri dünya haritası üzerinden işaretlemenize ve bunun kendi internet sitenizde yayınlanmasına da olanak sağlar.

8. Triporama

Triporama ile bir gezi planlayabilir, bir gezi sayfası oluşturabilir, arkadaşlarınıza davetiye gönderebilir, bilgi paylaşabilir, gideceğiniz yerleri tartışabilir, seyahatlerinizi eşleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Siteden ayrıca mevcut fırsatlar ve grup seyahat rehberlerine ulaşabilirsiniz.

9. Travellerspoint

Travellerspoint gezginler için bloglara, fotoğraflara, forumlara ve seyahat rehberlerine ulaşabileceğiniz bir sosyal ağdır. Travellerspoint‘te hesap oluşturabilir ve kendi deneyimlerinizi başkalarıyla paylaşabilir veya diğer gezginlerin sağladığı bilgilere göz atabilirsiniz.

10. WAYN

WAYN (Where Are You Now), ”Şimdi Neredesin?” anlamına gelmektedir. WAYN ile bir profil oluşturabilir ve kendi deneyimlerini başkalarıyla paylaşabilirsiniz. WAYN dünyanın neresinde olursanız olun gezginler ile bağlantıya geçebileceğiniz ve deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz bir sosyal ağdır.

Önceki MakaleSonraki Makale

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.