Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Farklı ülkelere seyahat etmek dil ve kültür açısından farklı zorluklar teşkil ediyor. Yeni bir hizmet olan Garcon Coffee  bu büyük zorluklardan biri olan kahve siparişi hakkında kolaylıklar getiriyor. Yurtdışına çıktığınızda belki siz de yaşamışsınızdır.

Menüye bakarsınız ve kahve kültürleri sizin ülkenizde alışık olduğunuz şeklinden farklıdır. Hayal kırıklığı yaşamamak için kahve siparişini verirken birtakım zorluklarla karşılaşabilirsiniz. İşte Garcon Coffee bu zorlukları çözmek için piyasaya sürülen yeni bir hizmet. Hem websitesi hem de telefona indirebileceğiniz pratik bir uygulama olarak kullanılabilen bu hizmet Portekiz, İspanya, İtalya ve farklı Avrupa ülkelerinde nasıl kahve siparişi vermeniz gerektiğiyle ilgili size önerilerde bulunuyor.

Bu uygulama özel dil uygulamasından çok daha fazlasını vaat ediyor. Uygulama kahve siparişi üzerine özel cümleler içerirken, aynı zamanda ses kayıtlarıyla da size doğru telaffuz etmeniz için yardım ediyor. Uygulamanın en göz alıcı özelliğiyse, her kültürle ilgili o kültürü çevreleyen küçük çerez bilgiler içermesi. Mesela uygulama; İtalya’da saat  11:00 den sonra  cappuccino siparişi vermenin tuhaf karşılandığını, çünkü İtalyanların gün içerisinde fazla süt tüketmenin mideye zarar verdiğine inandığını anlatıyor. Böylelikle seyahat sırasında belki de küçük görünen ama önemli olan detayları kaçırmamış oluyorsunuz. Kahveye düşkün olmayanlar için belki de önemli bir uygulama olmayabilir, ama siz de benim gibi kahve bağımlısıysanız eminim bu uygulama çok hoşunuza gidecektir !

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz