Foursquare Konum Gücünü Uygulama Geliştiricilerine Sunuyor 0

Yapılan açıklamada Foursquare Başkanı Steven Rosenblatt şöyle konuştu: “Pilgrim yazılım geliştirme kitini önemli fikirleri olan yenilikçi marka ve şirketlerin seçmesini mümkün kılarak, kendi bilgi tabanımıza farklı katmanlar eklemiş ve deneyimlemeye devam etmiş oluyoruz.”

Foursquare‘in süper gücü olarak tanımlananan Pilgrim, telefonların gerçek zamanlı olarak gerçek dünyada nereye gittiğini anlama kabiliyetine sahip. Bu teknoloji ise tüm Foursquare bağlamsal araçlarının temelini oluşturuyor.

Açıkça görülüyor ki seyahat uygulaması geliştiricileri bu uygulamanın hedefinde. Yapılan açıklamada bazı seyahat konulu kullanımlara referans verilse de beta sürümünün ilk kullanıcılarının hangi seyahat firmaları olacağı açıklanmadı.

Açıklamada uygulama hakkında şöyle söylendi: “Düşünün ki bir gezgin şehri keşfetmek için otel lobisinden çıkıyor, ve otelin mobil uygulaması ona seveceği öneriler -örneğin yoga yapan birisi için yoga salonu, bira sevenler içinse yerel bir bira fabrikası- sunuyor.

Pilgrim yazılımı ayrıca Urban Airship, Appboy, Localytics, mparticle ve diğerleri gibi mobil pazarlama otomasyonu ve analiz uzmanlarıyla da uyumlu bir şekilde entegre olabiliyor.

Seyahat uygulaması geliştiricilerinin Pilgrim‘e erişebilirliği, dönemimizin seyahat ederken ‘yerli halk gibi yaşama’ ruhuna uyum sağlayıp gezginler ve yerlilerin bulundukları yere göre yapılacak şeyler ve yemek yemek için yerler bulma isteğini gerçekleştiriyor.

Foursquare, 2016’nın başında 45 milyon dolar kazanç sağlayıp kısa zaman sonra müşteriler için sosyal planlama aracı olan Trip Tips’i kurdu.

Pilgrim yazılımı aynı zamanda teknoloji devlerinin üçüncü partilerin kendi teknolojilerine erişimine izin vermeleri gibi bazı açık sistemlere olan eğilimlerle de bağ kurabiliyor.

Yapılan açıklamada lisans ücretleri ve gelir modelleri hakkında bir bilgi verilmedi. Uygulama geliştiricilerin buna nasıl bir yanıt vereceğini ve hayal edilen ilerici düşünme ve sihirli tüketici deneyimlerinin havalı start-uplar mı yoksa daha önce kurulmuş olan markalarla mı ortaya çıkacağını görmek ilginç olacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.