Filipinler’de Mezun Olmak İsteyen Her Öğrenci 10 Ağaç Dikmek Zorunda 0

Filipinler meclisi, her öğrenciye mezuniyet için en az 10 ağaç dikme şartı getiren yasa tasarısını onadı.

Ülkemizde ve dünyada insanın doğaya verdiği hasarın etkilerini somut bir şekilde hissettirmeye başladıkça, Katie Holten’ın New York ağaçlarından oluşturduğu ağaç alfabesi, İrlandalı şirket BioCarbon Engineering’in havadan günde 100.000 ağaç dikebilen drone’ları gibi doğayı korumaya üzerine yapılan eylemler de artmaya başladı.

Kalabalık mega kentleri, 20’den fazla aktif volkanı, dünya mirası 2.000 yıllık pirinç tarlaları, 100’den fazla etnik toplulukları, şahane tropikal adaları ve güler yüzlü insanlarıyla Asya’nın kıyısında, fantastik denilebilecek ülkelerinden birisi. 7.000 ‘den fazla adasıyla dünyanın en uzun kıyı şeridine sahip ülkelerinden olan Filipinler’de böylece her yıl 175 milyon yeni ağaç dikileceği öngörülüyor.

Ağaçların dikilebileceği alanlar şöyle sıralanmış; Ormanlar, Mangrov ormanları ve sit alanları, Askeri ve sivil araziler, Kentsel alanlar, Aktif olmayan veya terk edilmiş maden sahaları ve diğer uygun alanlar

Umarız bir gün bu tarzda güzel hareketleri ülkemizde de görebiliriz. Siz ne dersiniz?

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.