Eurostar Londra-Amsterdam Arası Direk Sefere Başlıyor 0

Eurostar, 4 Nisan’da Londra ve Amsterdam arasında doğrudan demiryolu hizmetine başlayacağını duyurdu.

Şirket, havayollarının fiyatları ile kapışacağı Londra-Amsterdam arası direk hizmetin başlayacağını büyük bir heyecanla açıkladı.

Londra St Pancras istasyonundan doğrudan Hollanda’ya gerçekleşmeye başlayacak hizmetin biletleri 20 Şubat’ta satışa çıkacak. Bilet fiyatlarının tek yön(gidiş-dönüş biletler için) £35’dan başlayacağı belirtildi.

Hollanda’nın İngiltere’de önemli bir iş ve turizm merkezi olarak popülaritesi geçtikçe artıyor. Yılda 4 milyondan fazla yolcu Londra ve Amsterdam arasında uçarak bu rotayı Avrupa’nın en yoğun hava rotalarından birisi haline getiriyor.

Eurostar, British Airways, Easyjet ve Ryanair dahil olmak üzere rotada hizmet veren havayollarına meydan okumaya hazır olduğunu belirtiyor. Potansiyel müşterilerin tercihlerini değiştirmeyi planladığını söyleyen firma, Londra-Amsterdam arasında gerçekleştirilecek olan Eurostar yolculuğunun, eşdeğer uçuşlardan %80 daha az karbon yaydığını iletiyor.

Ayrıca hizmetin 2013 yılından beri planlandığını açıklayan firma, hizmetin gecikmesinin nedenini pasaport ve sınır kontrolleri nedeniyle olduğunu, Hollanda ve İngiltere arasında pasaport kontrolleri ile ilgili bir anlaşma imzalanana kadar Amsterdam ve Rotterdam’a seyahat eden yolcuların pasaport kontrolleri ve güvenlik tarama için Brüksel’de bir süre kaybına yaşayacaklarını iletti.

Eurostar Genel Müdürü Nicolas Petroviç, ”Hollanda’ya başlayacak seferler, uluslararası yüksek hızlı demiryolu hizmetlerinde yeni bir dönemi müjdeliyor.”diye belirtti. Ayrıca Petroviç, “Eurostar’ın Birleşik Krallık’tan Hollanda, Fransa ve Belçika’ya vermeye başlayacağı doğrudan hizmetle, İngiltere ile Avrupa’nın en büyük ticaret ülkeleri arasındaki bağlantıları değiştiriyoruz.” diye ekledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe