Europcar Düşük Ücretli Araç Kiralama Hizmetine Geri Dönüyor 0

Geçtiğimiz günlerde Goldcar’ı satın almasının ardından Europcar düşük ücretli iş kolunu yeniden faaliyete geçireceğini açıkladı.

Yaklaşık 1.5 milyar dolar hacim elde edip geçen yıla göre % 12 artış gösteren düşük ücretli araç kiralama sektörü Avrupa’daki en dinamik işkollarından birini oluşturuyor. Özellikle Fransa, İspanya, İtalya, İngiltere, Portekiz, Yunanistan ve Türkiye gibi yoğun turist alan bölgelerde düşük ücretli araç kiralama sektöründe büyümenin devam etmesi bekleniyor.

Europcar’ın düşük ücretli kiralama işkolu, IntterRent ve Goldcar markalarıyla hizmet verecek ve başında ise Goldcar’ın eski genel müdürü Juan-Carlos Azcona yer alacak.

Sektördeki iki önemli oyuncunun bir araya gelişi, grubun geniş bir platform oluşturup sektörde önemli bir yer edinmesini sağlıyor. Düşük ücretli araç kiralama hizmetinin yakın gelecekte grup gelirinin en az %15’ini oluşturması bekleniyor.

Goldcar’ın organizasyonel yapısı, ödeme süreçleri ve sağlam, esnek ve ölçeklenebilir bilgi işlem sistemlerinden olabildiğince faydalanmak için InterRent markası Goldcar tarafından Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’de işletilecek.

Europcar düşük ücretli işkolunun yeniden hizmete girmesiyle birlikte genişleyen seyahat pazarı fırsatını değerlendirmek ve müşterilerin hizmet, destek ve ücret konusunda beklentilerini karşılayan özel tasarlanmış tatil çözümleri sunmak için bu alana yeniden adapte olmaya çalışıyor.

Satış ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Fabrizio Ruggiero, gelişmeleri şöyle yorumladı: “Goldcar’ın satın alınmasından itibaren geçen 3 aylık sürede düşük ücretli araç kiralama alanında stratejik bir konum elde etmeyi başardık.”

Ruggiero’nun aktarımına göre, Goldcar’ın Europcar bünyesine geçmesinin ardından operasyon giderlerinin 2020’ye kadar 30 milyon Euro azalması bekleniyor.

Ruggiero açıklamasını şöyle noktaladı: “Yeni platformumuz sayesinde müşteri ağımızı genişletecek ve tartışmasız liderliğimizi güçlendireceğiz.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.