Etstur’dan üst gelir grubuna Jetset 0

Etstur iç pazara sunduğu lüks segment seyahat markası Jetset ile kişiye özel tatil anlayışına odaklandı. Jetset markasıyla lüks algısına farklılık katacaklarını belirten Etstur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, kişisel merak ve ihtiyaca göre bir tatil anlayışı geliştirdiklerini söyledi.

Etstur’un 6 yıldır hizmet veren kişiye özel seyahat markası Jetset yeni program ve hedefleriyle İstanbul’da basına tanıtıldı. Etstur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Ersoy ve Jetset Operasyon Müdürü Nilüfer Müstecaplıoğlu’nun katıldığı toplantıda farklı seyahat deneyimi yaşamak isteyen kişilere özel geliştirilen Jetset markasının içeriği anlatıldı.

Toplantıda Etstur’un sadık bir müşteri kitlesi yakaladığını ifade eden ve grup olarak turizm sektörüne tur operatörü, otelci ve havayolu taşımacısı kimlikleri ile katkı sağladıklarını belirten Etstur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, “Kitle turizminde her yıl yarım milyondan fazla yolcu taşıyoruz. Artık yolcular farklı taleplerle gelmeye başladı. Paket turlarının dışında kişiye özel tur programları oluşturmaya başladık. Bu nedenle Jetset markamızı hayata geçirdik. Mas turizmden farklı olarak kendi merak ve ihtiyaçlarına göre seyahat etmek isteyen müşterilerimize farklı imkanlarla hizmet sunmak ve lüks algısını değiştirmek istedik” dedi.

Turistik yerleri dışında her ülkenin kendine özgü ve sadece yerli halkın bildiği bir takım keşfedilmesi gereken özelliklerinin olduğunu ve bir seyahat terzisi olarak kişiye özel bu hizmeti verdiklerini belirten Ersoy, kusursuz bir tatil arzu edenler için Jetset’in farklı alternatifler yarattığının altını çizdi.

EN ÇOK BALAYI ÇİFTLERİ TALEP EDİYOR

Murat Ersoy konuşmasında Jetset markasına en çok balayı çiftlerinin talep ettiğini ve bu tatil anlayışı ile çiftlerin unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşamak istediklerini söyledi. Ersoy gelen talepleri şöyle anlatıyor: “En çok talep balayı çiftlerinden geliyor. Uçak seçiminden kalacakları otele, yiyecekleri yemeğe kadar her detayın düşünülmüş ve kusursuz olmasını istiyorlar. Grup olarak ise en çok Afrika ve Hindistan destinasyonlarına talepler var.”

KİŞİSEL TERCİHLER FİYATLARI BELİRLİYOR

Murat Ersoy Jetset paketlerinin kişisel ihtiyaçlara göre müşterinin talepleri doğrultusunda hazılandığı gibi kendi oluşturdukları programlardan seçenekler sunabildiklerini de söyledi. Fiyatların paket turların 2 katı olduğuna işaret eden Ersoy Jetset paketlerinin ortalama 5-7 bin Euro civarında olduğunu, 2 kişilik bir turun 10 bin Euro’dan 20 bin Euro’ya kadar çıkabileceğini ve burada kişisel beklenti ve isteklerin fiyatı belirlediğinin altını çiziyor.

7 KATEGORİDE 70 DESTİNASYON

Düzenlenen basın toplantısında Jetset programları ve destinasyonlar hakkında bilgi veren Jetset Operasyon Müdürü Nilüfer Müstecaplıoğlu ise şöyle konuştu:

“Jetset alternatif yerleri keşfetmek isteyenler için oluşturulmuş bir marka. Değişen dünyada seyahat talepleri de değişyor ve insanlar artık farklı deneyimler yaşamak istiyor. Tatil talep edenler sadece lüks ürüne sahip olmak değil lüks deneyimler ve alışılagelmişin dışında tecrübeler yaşamak istiyor. Türkiye’de lüks tüketim her yıl yüzde 15 artış gösteriyor. Bu açıdan Türkiye’de iyi bir potansiyel var. Öyleki orta sınıf iyi tasarlanmış ürünlere yüzde 20 daha fazla para harcayabiliyor.

7 kategoride 70 destinasyon oluşturduk. Her yıl bu sayı artış gösterecek. Jetset’in hedef kitlesi; daha rafine zevklere sahip, entellektüel seviyesi yüksek, lüks ürünleri sadece farklı deneyimler yaşamak için tercih edenler oluşturuyor. 2012 yılında Jetset markasıyla yaklaşık 5 bin kişiye tatil yaptırmayı hedefliyoruz.”

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe