Erken Rezervasyon Nedir? Nasıl Yapılır

Erken rezervasyon sistemi, yaz döneminde yapacağınız tatil için yerinizi önceden ayırtmanız demektir. Yaz aylarında özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında en yoğun dönemini yaşayan turizm sektöründe yoğunluk artar. Dolayısıyla fiyatlar da yaz aylarında en üst düzeylere ulaşmakla birlikte otellerin doluluk oranları da artar.

Tur şirketleri ve tesislerin iş birliği ile erken rezervasyon sayesinde tatilcilere aylar öncesinden yaptıkları rezervasyonlar için normalinden çok daha uygun fiyatlarla tatil yapma imkanı sunulur. Daha önceleri sadece yurtdışından Türkiye’ye yapılan rezervasyonlar için gördüğümüz bu sistem bundan birkaç yıl önce bizde de başladı ve böylece Almanya’daki Hans’ın Türkiye’de herhangi bir otelde konakladığı fiyatlara bizlerde tatil yapabilir olduk.

Erken rezervasyon otelleri ile uygun fiyata dilediğiniz tatili yapabilirken, hem paranız cebinizde kalır hem de seçiminizi son dakikaya bırakmadığınız için yer bulmakta sıkıntı çekmezsiniz. 2016 erken rezervasyon fırsatları için şimdiden harekete geçin, tatilinizi riske atmayın. Bütçenize en uygun olan otelden yerinizi erkenden ayırtın.

Tur firmaları %45’e varan Erken Rezervasyon indirimi sunuyor. Oldukça cazip indirimlerle devam eden Erken Rezervasyon kampanyası, 13 yıldır tüm dünyada hesaplı tatil için uygulanan en iyi yöntem olarak biliniyor. Üstelik bu dönem içerisinde uygulanan Erken Rezervasyon Sigortası ile de tatilcilere konaklamalarına 72 saat öncesine kadar tatilini iptal etme güvencesi sağlanıyor.

Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?

vacation

Yaz döneminde gidilecek otelin rezervasyonunun mümkün olduğunca erken yapılması, tatil için ödenecek tutarın da daha az olmasını sağlıyor. Şöyle ki, indirim oranları ilk erken rezervasyon dönemlerinde %45-50 oranlarındayken sonrasında bu oran giderek düşmekte ayrıca düşündüğünüz otelin dolma ihtimalini de erken rezervasyon yaparak önlemiş olursunuz.

Birçok kişi şunu söyleyebiliyor; “Ya kardeşim, iyi hoş söylüyorsun ama 6 ay önceden ne zaman izin alabileceğimi nereden bileceğim?”. Birçok şirketin tatil dönemleri aşağı yukarı belirlenmiş şekildedir. Bu tarihler için önceden şirketinize yazılı başvuruda bulunun ve belirtilen tarihlerde izne çakacağınızı aylar önceden söyleyin. Böylece herkes aylarca önceden sizin o tarihte olmayacağınızı bilecektir. Böylece rezervasyonunuzu aylar öncesinden ilgili acentaya yapabilirsiniz.

Herkese iyi tatiller

2015 yazı için önümüzde 1 ay kaldı belki de tatilden döndünüz haydi o zaman 2016 yılını planlamaya başlayın. Ayrıca size bir tavsiyemiz daha var; gittiğiniz yerlerde sadece otel bağlı kalmayın, çıkın tarihi ve kültürel yerleri gezin, çarşı- pazar dolaşın, kahvelerde oturun ve tatilin keyfini çıkarın!

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!