En İyi 10 Seyahat Filmi

10. Seven Years In Tibet

Ülkesinden uzaklaşarak Himalayalar’a giden ve Tibet yakınlarındaki yasak bölge Lhasa’ya ulaşan Harrer’ın hikayesini anlatıyor.
Yapım : 1997 – ABD
Süre : 136 dak.
Oyuncular : Brad Pitt, David Thewlis

9. Encounters At The End Of The World

Yollarını bulmak için gemiciler kadar kesin gereçlere sahip olmayan gezginlerimiz bize daha farklı, daha tuhaf, yalnızlık hissi veren ve mucizeleriyle çevrelenen bir doğadaki hayatı tasvir ediyorlar..
Yapım : 2007 – ABD
Süre : 99 Dak.
Oyuncular : Werner Herzog, Ryan Andrew Evans

8. In July

Daniel, Melek adında bir Türk kızına sırılsıklam aşık olur ve onun peşinden İstanbul’a gitmeye karar verir. Uçakta yer bulamayınca Hamburg’dan Türkiye’ye doğru arabayla yola koyulan Daniel, otoyola çıkmadan hemen önce arabasına şehirden bir an önce ayrılmak isteyen bir otostopçuyu alır. Almanya’da başlayan ve İstanbul Ortaköy’de sonuçlanacak bir yolculuk başlar…
Yapım : 2000 – Almanya
Süre : 99 Dak.
Oyuncular : Moritz Bleibtreu, Christiane Paul, Mehmet Kurtuluş

7. 180 Derece Güney

Patagonia’ya seyahat eden bir grup arkadaşın maceralarının anlatığı belgesel tarzı filmde güzel manzaralar ve harika müziklerin karışımı ön planda..
Yapım : 2010 – ABD
Süre : 85 Dak.
Oyuncular :  Yvon Chouinard, Doug Tompkins

6. The Way Back

Sovyet Rusya’da bulunan Polonyalı Sławomir Rawicz‘in ‘The Long Walk‘ isimli kitabından uyarlanan Özgürlük Yolu’nun hikayesi anlatılıyor.
Yapım : 2010 – ABD
Süre : 133 Dak.
Oyuncular : Colin Farrell ,  Jim Sturgess , Ed Harris

5. The Motorcycle Diaries

Genç Ernesto “Che” Guevara ve arkadaşı Alberto Granado’nun 1950’li yıllarda Güney Amerika’yı dolaşmalarını konu alan biyografik film..
Yapım : 2004 – ABD, Arjantin, Küba, Peru
Süre : 126 Dak.
Oyuncular :  Gael García Bernal ,  Mia Maestro

4. The Secret Life of Walter Mitty

Monoton hayatından sıkılmış olan Walter Mitty bu hayattan kaçmak için hayaldünyasına sığınmıştır. Yapmak isteyip de yapamadığı şeyleri hayallerinde gerçekleştirmektedir..
Yapım : 2013 – ABD
Süre : 114 Dak.
Oyuncular : Ben Stiller, Kristen Wiig, Sean Penn

3. Nebraska

İyiden iyiye yaşlanmakta olan alkolik baba Woody Grant, piyangodan büyük ödülü kazandığını öğrenerek ödülünü almak için Montana’dan Nebraska’ya doğru uzun bir yolculuğa çıkmaya karar verir…
Yapım : 2013 – ABD
Süre : 115 Dak.
Oyuncular : Casey Affleck ,  Stacy Keach

2. The Way

Camino de Santiago’da yürürken çıkan fırtına yüzünden ölen oğlunun cenazesini almak için Fransa’daki St. Jean Pied de Port’a gelen Amerikalı doktor Tom eve geri dönmek yerine, oğlunun geziyi bitirme arzusunu gerçekleştirmek için tarihi yolculuğa çıkmaya karar verir.
Yapım : 2010 – ABD
Süre : 123 Dak.
Oyuncular : Deborah Kara Unger ,  Martin Sheen

1. Into the Wild

Ve tabii ki herkesin favori filmi olan bu efsanevi film..  Parayı reddeden Christopher McCandless, hayatının seyahatine çıkmaya karar verir.  Alexander Supertramp’in en büyük amacı Alaska’ya giderek oradaki vahşi doğayla iç içe yaşayabilmektir..
Yapım : 2007 – ABD
Süre : 148 Dak.
Oyuncular : Emile Hirsch ,  William Hurt ,  Kristen StewartKaynak: Onedio

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!