Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Emirates Grup’a ait olan Dnata, seyahat teknolojisi şirketi ve yapay zeka uzmanı bd4travel’de çoğunluk hisselerini satın aldı.

Geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleşen Uzakrota Travel Summit konuşmacılarından olan Andy Owen Jones‘ın kurduğu İngiltere ve Almanya merkezli bd4travel, çevrimiçi seyahat acentelerine Yapay Zeka odaklı Bilişim Teknolojisi çözümleri sunuyor.

Bd4travel’in İngiliz kilit ortaklarından biri de, Travolution’ın En İyi Teknolojik Yenilikler Ödülü’nü kazanan ve dnata Travel markası olan Travel Republic.

Firmanın algoritmaları, çevrimiçi seyahat acentelerinin anonim müşterilerle bağlantı kurmalarını ve ürün, hizmet ve içerik önermek için alışveriş deneyimlerini gerçek zamanlı olarak kişiselleştirmelerini sağlıyor.

Anlaşmanın ardından bd4travel, müşterileri için daha fazla değer yaratmak amacıyla platformunu geliştirmeye ve dnata’nın ölçeğini dünya genelinde erişimi genişletmek üzere kullanmaya devam edecek.

Açıklanmayan bir miktar karşılığında gerçekleşen anlaşma ile bd4travel ismi ve markası korunurken, anlaşma hemen geçerlilik kazandı.

Amadeus‘un sahip olduğu Traveltainment’tan ayrıldıktan sonra 2013 yılında bd4travel’i kuran Andy Owen Jones; “Yeni çoğunluk hissedarı olarak dnata gibi bir şirket kazanmak bizim için önemliydi.

“Küresel destekleri, bugün dünyayı iyi temsil etmediğimiz alanlarda işimizi büyütmemizi sağlayacak. Ayrıca mevcut müşterilerimize verdiğimiz hizmeti genişletmemize de destek olacaklar. Uzun vadeli bir bd4travel müşterisi olarak, şimdi çözümümüzün sınırlarını zorlamak ve yeni fikirler için deney grubu da olmak istiyorlar. dnata, Bd4travel’deki yerini alırken, endüstrinin nasıl evrimleşeceği ve gelecek dönüşümün ön saflarında nasıl durabilecekleri konusunda uzun vadeli vizyoner bir bahis oynadı” dedi.

Dnata, bu anlaşmanın “verimlilik ve müşteri deneyimini geliştirmek için en son teknolojilerin uygulanmasına yönelik taahhüdünü” vurguladığını belirtti.

Seyahat Hizmetleri Bölümü Başkan Yardımcısı Iain Andrew; “Dnata‘da verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve hizmet mükemmelliğini sağlamak için sürekli yenilik için ve yeni teknolojiyi benimsemek üzere yollar arıyoruz.

“Büyük verilerin işlenmesi ve yapay zekâ odaklı dijital müşteri etkileşimlerinin uygulanması, geleceğe yönelik işletmelerin ana yetkinliklerini temsil ediyor. Üstün, ölçeklenebilir teknolojisi, uzman ekibi ve kanıtlanmış iş modeli ile bd4travel her ikisi için de çözümler sunuyor. Bd4travel‘e yaptığımız yatırım, süreçlerimizi daha da iyileştirmemize yardımcı olacak ve dünya standartlarında bir teknolojiyi küresel bir seviyeye taşıyarak seyahat endüstrisine daha fazla değer kazandıracak” dedi.

Andrew; “bd4travel ile müşterilerimizden biri olarak çalışma tecrübemiz bizi tekliflerinin uygunluğu ve potansiyeli konusunda ikna etti. Teknolojilerini seyahat endüstrisinde bir oyun değiştirici olarak görüyoruz ve küresel bir şirket olarak daha geniş ölçekte hizmet sunmak üzere ekibi şirkete dahil etmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

40’tan fazla ayrı siteyi işleten bd4travel, 17 pazarda lider seyahat işletmelerine hizmet veriyor.

Gold Medal ve Travel 2 ile dnata, 77 ülkede bireylere, şirketlere ve seyahat ticaretine hizmet sunuyor.

Aynı zamanda Global Travel Group konsorsiyumunun ana ortağı da olan dnata ve markaları, ticari ve teşvik edici seyahat, destinasyon yönetimi, satış ve pazarlama hizmetleri ile devlet için uzman seyahat hizmetleri, açık deniz ve denizcilik endüstrileri için uzman seyahat hizmetlerinde faaliyetleri yönetiyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz