Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

easyJet’in dijital ve pazarlama departmanları, yönetimsel bir değişiklik girişiminin parçası olarak birleştiriliyor. Ekip, kilit öneme sahip iş seyahatleri, müşteri deneyimi ve dijital inovasyon alanlarında yeniden yapılanma yoluna gitmiş bulunuyor.

Ian Cairns, yeni oluşturulan müşteri direktörlüğü pozisyonuna terfi ederken, James Millett birleştirilen dijital ve pazarlama alanlarının direktörlüğü pozisyonuna geçti.

Havayolunun şirket başkanı Anthony Drury, ailesiyle birlikte Uzak Doğu’ya taşınmak için şirketten ayrılıyor.

Cairns’in yeni rolü, iletişim merkezleri dahil olmak üzere tüm müşteri temaslarının sorumluluğunu üstlenmenin yanı sıra, ekonomik uçuş olanağı sunan havayolu şirketinin iş stratejisini ileriye taşımayı kapsıyor.

Tüm dijital ve pazarlama etkinlikleri, Millett’ın yönetimi altında toplanacak.

Bu gelişmeler, mobil cihazlar üzerinden yapılan rezervasyonların sayısının artmayı ve %20’lik bir oranda kalmayı sürdürdüğü bir dönemde gerçekleşmiş bulunuyor.

Her yıl, easyJet yolcularının yaklaşık %20’si, yani 12 milyon kişilik bir kısmı iş seyahatleri yapıyor ve bu sayının artmayı sürdürmesi bekleniyor.

2015-16 mali yılı süresince 135’in üzerinde kurumsal anlaşma imzalandı ve bu, bir önceki 12 aylık döneme göre %25’lik bir artışa karşılık geliyor.

Baş ticari yönetici Peter Duffy, şu açıklamalarda bulundu: “İşletmemizle, genel müşteri hizmetimizle ve dijital becerilerimizle ilerleme kaydetmek, easyJet’in başarısının ileriye gitmesi için kritik olma özelliği taşıyor.

“Ian ve James, şirketimizin en yetenekli yöneticilerinden ikisi ve geçtiğimiz birkaç yılda oldukça verimli olduklarını kanıtladılar. Bunu böylesine kayda değer terfiler ile takdir edebilmek harika.”

Duffy, açıklamalarını şu şekilde sürdürüyor: “Anthony, easyJet’in iş seyahatleri ekibine, geçtiğimiz üç yılda çok büyük katkılarda bulundu.

“Kendisi, bu süre boyunca easyJet ile uçmayı seçen, iş amacıyla seyahat eden yolcuların sayısını arttırmayı, havayolu şirketinin Global Dağıtım Sistemi tedarikçileriyle olan ilişkilerini güçlendirmeyi ve easyJet’i seçen kurumsal işletmelerinin sayısını arttırmayı sürdürdü.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz