EasyJet, Rezervasyonlarda Apple Pay’i Kullanmaya Başlıyor 0

EasyJet, Apple Pay uygulamasını internet sitesi üzerinden yapılan rezervasyonlar için kullanıma sunuyor. Apple Pay halihazırda bu havayolu şirketinin iOS mobil uygulamasında kullanılabiliyor.

Ayrıca yolcular, ayırtılan yerleri Apple iPad ve Apple Mac cihazları aracılığıyla easyJet.com üzerinden tek tıkla ödeme fonksiyonunu kullanarak doğrulayabilecek.

Yer ayırtmak için internet sitesini kullananlar ödeme ekranında ‘Apple Pay ile satın al’ butonu görecek. Bu ekranda tercih ettikleri kartı seçip Touch ID parmak izi tanıma ile güvenli ödeme talimatı verebilecekler.

Apple Mac kullanıcıları işlemi Touch ID kulanabilecekleri iPhone yada Apple Watch cihazlarına hand-off özelliğiyle kolayca paslayabilecek.

EasyJet Dijital Müdürü James Millett, web üzerinden Apple Pay’i kullanıma sunan ilk havayolu şirketlerinden biri olmaktan hoşnut olduklarını belirtti.

“Bilet ayırtmak için etrafta banka kartı aranan günler geride kaldı. Artık yer ayırtmak Apple iPad yada Apple Mac üzerinden olması fark etmeden, ‘Apple Pay ile öde‘ butonunu seçmek ve telefonunuzda Touch ID’ye dokunmak kadar kolay.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe