Dünyanın En Etkileyici 8 Tren Rotası

Trenler ile ilgili hemen her alanda faaliyet gösteren Amerikalı GE firması, dünyanın en etkileyici tren rotaları ile ilgili bir mini çalışma yapmış. Trenle seyahat etmeyi sevenler için bu rotalar, bir yere ulaşmaktan ziyade sadece gezmek için bile ziyaret edilebilir.

08. KURANDA, AVUSTRALYA

Kuranda, Avustralya. 1800’lerden beri aktif olarak kullanılan ve yağmur ormanlarının içinden geçen bu yolculuk inanılmaz manzaraları size sunuyor.

GC_Australia_Queensland_Kuranda Scenic Railway_APT_1643_LR

07. ARGO GEDE, ENDONEZYA

Argo Gede, Endonezya. Jakarta’dan Bandung şehrine süren 3 saatlik bu tren seyahatinde gerçekten çok farklı tecrübeler yaşayacaksınız. Yeşilin her türü yanında bu inanılmaz köprü gerçek bir görsel şölen

3678116204_fa96563a79

06. QUTENIQUA CHOO-TJONE, GÜNEY AFRİKA

Outeniqua Choo-Tjoe Treni, Güney Afrika. Dünyanın en tehlikeli rotalarından biri. 1908’de açılmış ve bir çok kazaya sahne olmuş. Şimdilerde nispeten daha güvenli olsa bile, bu köprüden geçmek yine de nefesinizi tutmanızı sağlıyor.

05. TREN A LAS NUBES, ARJANTİN

Tren a las Nubes, Arjantin. Yerel dilde adı bulutlardaki tren olarak da geçiyor. Dünyanın 3. en yüksek rakımda bulunan bu tren yolu yaklaşık 4000 metre yükseklikte bulunuyor. Yüreğinizi ağzınıza getirecek uçurumların arasında yolculuk yapıyorsunuz ama bir yandan da muazzam manzaranın tadını çıkartıyorsunuz.

04. WHITE PASS, ALASKA

White Pass – Yukon Rotası – Alaska: 1800’lerin sonunda altına hücum döneminde açılan bu rota 3bin metre yükseklikteki dik yamaçlardan geçiyor.

03. CHENNAI, HİNDİSTAN

Chennai-Rameswaram Rotası, Hindistan: Hindistan’ın güneyindeki Rameswaram adasına ulaşmanın tek yolu olan bu tren yolu okyanusun üzerinde 15 dakika geçirmenizi sağlıyor. Onlarca talihsiz kazaya gerçekleşse de, ilginç bir rota olduğu kesin.

02. GEORGETOWN, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Georgetown Colorado 1800’lerin sonunda madencilik amaçları için kurulan bu tren yolu bugünlerde sadece turistik amaçlarla kullanılıyor.

georgetown_loop_railroad_2_600x600

01. TRANZALPINE, YENİ ZELANDA

TranzAlpine Rotası, Yeni Zelanda. İnanılmaz kış manzaraları arasındaki bu tren rotası kış mevsimini sevenler için birebir.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!