Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Thomas Cook’un iflasının ardından, easyJet paket tatilleri yeniden sunmaya başlıyor.  Hizmet, hem çevrimiçi olarak hem de easyJet’in uygulamasıyla sunulacak. Paket tatiller uçuş, otel, transfer ve yolcu başına 23kg bagajı içeriyor.

EasyJet, “çok sayıda yüksek sezon tatil imkanı” ve “herkesten daha fazla hafta sonu uçuşu” sunacağını söyledi. Esneklik, müşterilerin kaç gece kalmak istedikleri, konaklama türü ve nerede kalmak istediklerini belirleyebildikleri yeni hizmetin temel parçasını oluşturuyor.

EasyJet Holidays ekibi, 2019’u, 100’den fazla destinasyonda ortaklık için 5.000’den fazla otel seçerek geçirdi. Müşterilerin seçebileceği deniz kenarı otel koleksiyonları, sık gidilen yerlerden biraz uzakta özgün bir konaklama için “Lüks”, “Yetişkin”, “Aile” ve “Keşfedilmemiş” seçeneklerini içerir. Kısa süreli şehir ziyaretleri için oteller ‘Lüks’ ve ‘Butik’ koleksiyonlarını öne çıkaracak.

Gelecek yıl, easyJet’in düşük maliyetli bir Avrupa taşıyıcısı olarak hizmete başlamasından bu yana geçen 25 yıla işaret ediyor ve easyJet Holidays başlangıçta yalnızca İngiltere’deki müşterilere sunulurken, plan Avrupa’ya da genişletmek.

easyJet Holidays’in Genel Müdürü Garry Wilson bir basın açıklamasında; “25 yıl önce havayolu piyasasını değiştirdiğimiz gibi tatil pazarına girebilir ve değiştirebiliriz” dedi.

Wilson; “EasyJet, neredeyse 25 yıldır seyahat dönüşümünde öncü olmuştur ve bunu tatil sektörüne de getirmek istiyoruz. İnsanların seyahat etme durumunun sürekli evrildiğini biliyoruz; Müşterilerin ne zaman ve nasıl tatil yaptıkları konusunda esneklik istediklerini biliyoruz; ihtiyaçlarına göre kolayca bir otel seçmek istediklerini biliyoruz ve sorunsuz bir rezervasyon süreci istediklerini biliyoruz. Yeni, modern ve ilgili tatil işletmemizin hayata geçmesiyle bu ihtiyaçları karşılama konusunda gerçekten heyecanlıyız” dedi.

Havayolu şirketi ayrıca yeni bir harita özelliği oluşturmak için Google ile de ortaklık kurdu; bu da müşterilerin otel alanlarını rezervasyon yapmadan önce keşfedebilecekleri anlamına geliyor. Ayrıca,bir kent simgesi veya plaj arayabilirler; örneğin bu belirli yerlerin yakınındaki otelleri görebilirler. Herhangi bir yerde”, “herhangi bir zamanda” fonksiyonu, easyJet Holidays için de mümkün olacak, böylece aklında belirli bir yer olmayan müşteriler de ilham alabilecek.

EasyJet ve easyJet Holidays Dijital Direktörü James Hardy; “Seyahatte en kişiselleştirilmiş rezervasyon sitesi olma hedefiyle önümüzdeki altı ay boyunca bir dizi yeni özellik sunacağız” dedi.

Bu özelliklerden biri, önümüzdeki haftalarda açıklanacak olan müşterilere ilham ve günlerini nasıl geçirecekleri konusunda fikir verebilecek olan rehberler. Başlangıçta beş şehirle başlayan seyahat rehberleri daha fazla yere genişleyecek.

EasyJet Holidays’in ilk teklifleri 6 Ocak 2020’denbaşlayacak şekilde şimdiden rezervasyon yapmaya hazır – ve Wilson, ilk müşteriyi kutlamak için özel bir şeyler yapacaklarını söyledi.

Peki, Thomas Cook’un geçtiğimiz aylarda iflas etmesinin ardından, easyJet Holidays eski tatil şirketinin müşterileri için rekabete girecek mi? Wilson, “Tatil paketlerini, şu anda sahip olduğumuz ve uçuşlarımızı gerçekleştiren müşterilerimiz için hayata geçiriyoruz. Daha önce Thomas Cook ile tatil yapan müşterilerimiz varsa, bizimle tatil gerçekleştirmeleri için onlara açığız” dedi.

EasyJet’in yeni tatil paketi, eleştiriden muaf değil. Chartered Marketing Institute of Marketing’in CEO’su Chris Daly, BBC’ye; “Havayolu şirketi, Thomas Cook’un bıraktığı boşluktan yararlanarak paket tatil işinde başkalarının talihsizliklerinden yararlanıyor. Taşıyıcı, uçuşların yanı sıra kişiselleştirilmiş paketler satmaya çalışırken tüketicilerle duygusal bir bağ oluşturan büyük bir reklam hareketi görebilirsiniz. Thomas Cook’un Gatwick ve Bristol’deki pist yerleri için 36 milyon sterlin ödeyerek satın aldı; ancak CEO Johan Lundgren ve ekibi müşterileri sadece bir havayolunun ötesinde olduklarına ikna edebilir mi?” dedi.

Haber, 30 Eylül’de sona eren mali yılda easyJet’in vergi öncesi karındaki yüzde 26’lık bir düşüş ile 427 milyon £’a gerilemesinin ardından geldi.

EasyJet’in bir sözcüsü BBC’ye;”Avrupa paket tatil pazarı yıllık yaklaşık 61 milyar pound değerinde. Yalnızca İngiltere, 13 milyar poundluk bir pazar ve yıllık% 6 büyüdü.

“Müşterilerin tatil yapma şekli değişiyor ve müşterilerin geleneksel yedi ve 14 gecelik tatiller değil, çeşitli sürelerle tatil istediklerini biliyoruz” dedi.

Easyjet Holidays, geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarı için Diana Travel ile anlaşma yapmıştı. 

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz