Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Dünya’nın Sonundaki Salıncak

Çocukken annemiz bizi parka götürdüğünde ne çok sallanırdık. Güney Amerika ülkesi Ekvador‘un Banos şehrinde ağaç ev anlamına gelen ‘La Casa del Arbol’a iplerle bağlı. Çocukluğumuzda sallandığımız salıncaklardan bir farkı  yukarı baktığınızda gördüğünüz bu sevimli ağaç ev, aşağı bakmamanız için geçerli bir sebep veriyor.  2,660 metre derinlikte bir uçurumun ağzına bağlı bu salıncağa bindikten sonra ağaç ev yerine aşağıya bakmaya cesareti olanları harika bir manzara karşılıyor aslında: bir tarafta Tungurahua volkanik dağı ve onu çevreleyen eşsiz bir doğal doku.

Manzarayı bir kenara bırakıp salıncağın kendisine odaklandığımızda bu eylemin buram buram adrenalin kokan, her ileri-geri gidişinizde kalbinizi zorlayacak bir deneyim olduğunu belirtmeye gerek yok, sanırım. Tabi bir de bu salıncağın sadece ufak bir tahta parçasına bağlı iki ipin tepeden ağaç eve metal bir çubuk ile bağlandığı gerçeğini unutmamalı.

Dünyanın sonundaki salıncak diye de bilinen bu çılgın şey akıllara “Orada olsam, sallanmaya cesaret bulabilir miydim?” sorusunu getiriyor.

lacasadelarbol2

lacasadelarbol5

lacasadelarbol7

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir