Dünya’nın En Ultra Modern Otelleri

Seyahat etmenin dinamikleri hergeçen gün değişiyor ve bu yakın bir zamanda hizmet sektöründe olan otelleri zorlayacağa benziyor. Yakın gelecekte sadece hizmet sektöründe fark yaratabilen oteller ayakta kalabilecek. Born Rich sitesinin hazırladığı listeye göre dünya üzerinde görebileceğiniz en lüks otelleri bulacaksınız. Artık sıradan bir 5 yıldızlı otel olmak yeterli değil; listemiz size yüksek teknoloji otellerini tanıyabilme imkanı verecek.

10 – The Apeiron Island Hotel

Tasarımcı: Sybarite

Proje Tutarı: 500 milyon$

Yer: Dubai

Dubai’nin yeni 7 yıldızlı oteli olacak olan “The Aperin Islands” oteli. 200.000 m2 arazi üzerine kurulan otelde yaklaşık 350 lüks suit bulunuyor. Bu yüksek teknolojili otel, misafirlerine geleceğin tüm konforunu sunmak adına hiçbir şeyden kaçınmamış. Otelin içerisinde yüksek teknoloji ile tasarlanmış Spa merkezleri, sinemalar, konferans salonları, resim galerileri, restorantları ve sinemaları bulunuyor. Otelin kendine ait yapay bir gölü bile var. Dubai sahilinden 300 metre açıkta bulunacak olan bu otele sadece helikopter veya gemi sayesinde ulaşılabilecek.

9 – Foldable Hotel Pods

Tasarımcı: M3 Mimarlık, Londra

Proje Tutarı: 72-104 milyon $

Yer: Taşınabilir

Merkezi Londra’da bulunan M3 mimarlık tarafından tasarlanan taşınabilir oteller dünya’nın istediğiniz yerinde size tatil yapma imkanı sunuyor. Aynı taşınabilir ipodlarınız gibi, bu oteller istediğiniz yere konumlandırılabilecek.

8 – The hotel Burj el-Arab

Tasarımcı: Tom Wright, Khuan Chew

Proje Tutarı: 650 milyon $

Yer: Dubai

Durum: Tamamlandı

Dünya’nın ilk ve tek 7 yıldızlı oteli olan the hotel Burj al-Arab ‘ın listemizde bulunmasının nedeni, böyle bir yapının dünya’da tek olması. 280 metre alanda, yapay bir adanın üstüne kurulu yelken şeklindeki otelin yüksekliği 321 metre. 180 metre yüksekliğindeki avlusuyla da dünya’daki oteller arasında en yüksek avluya sahip. 8000 m2lik alana uyguladıkları altın dokunuşlarıyla ve dünya’nın en değerli mermerlerinin kullanılmasıyla bu otel şuanda dünya üzerindeki en lüks otellerden biri kabul ediliyor. 202 lüks suitinde 1 gece konaklamanın bedeli ise 1000$ ‘dan başlıyor ve 28.000$’a kadar çıkıyor.

7 – Waterworld

Tasarımcı: Atkin’s Architecture Group

Yer: Çin

Bu muhteşem yapı Uluslararası tasarım yarışmasında 1. seçildi. 400 yatak odalı olan bu otelde denizin altında bulunan odalarda kalabilir, cafe ve restorantlarda, denizin altındaki dünyaya kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Otelin misafirlerine sunduğu aktivitelerin en popülerleri ultra lüks yüzme havuzu, tırmanma ve bungee jumping.

6 – The Poseidon Undersea Resort

Tasarımcı: Bruce Jones

Proje Tutar: 105 milyon $

Durum: Tamamlandı

Yer: Fiji

Fiji adasında yapılan dünya’nın ilk 6 yıldızlı denizaltı oteli denizin yaklaşık 330 metre altına inşa edilmiş. Ama bütün tatilini suyun altında geçirmek istemeyenler de unutulmamış ve denizin kenarına lüks bungalowlar inşa edilmiş. Burda kalan misafirler de istedikleri zaman, onlara özel tahsis edilmiş denizaltılarıyla, denizaltı oteline gidebilir ve isterlerse denizaltındaki odalarında konaklayabilirler. Bu şekilde konaklamanın bedeli gecelik yaklaşık 500$. Ayrıca otel VIP hizmeti de sunarak daha fazla lüks hizmet almak isteyen misafirlerine özel odalar da tasarlamış. Bunun için otelden ayrı olarak 330 metre derinlikte özel odalar tasarlanmış. Buraya gitmek için size son derece lüks bir denizaltı ve özel kaptan tahsis ediliyor. Bunun bedeli ise gecelik 20.000$.

5 – The Hydropolis

Tasarımcı: Joachim Hauser

Proje Tutarı: 500 milyon$

Yer: Dubai

Kıyıdan 300 metre uzaklıkta bulunan bu lüks sualtı oteli, denizin 20 metre altına inşa ediliyor. Otelin müşterileri cam bir tünelden geçerek otelin içine girebiliyor. Otel 260 hektar alan kurulu yani bu da Londra ‘da bulunan Hyde parkın büyüklüğüyle aynı.

4 – The Lunatic Hotel – Ay’da Otel

Tasarımcı: Hans-Jurgen Rombaut, WATG

Proje Tutarı:

Durum: 2050 yılında tamamlanacak

Tasarımcılar, ayın üstündeki bu ultra lüks oteli yapmak için çalışmalara başladı. 2050 yılında açılması planlanan The Lunatic Oteli, müşterilerine daha önce hiç yaşayamayacakları bir deneyim vaadediyor.

Aeroscraft Hotel, California, USA, Concept art

3 – Aeroscraft – Yarının Lüks Uçan Oteli

Tasarımcı: Igor Pasternak, WATG

Durum: Taslağı Yapım Aşamasında

Aeroscraft, 400 ton ağırlığında devasa bir uçan otel. Müşterilerini uçağın içerisinde ağırlayan ultra lüks bir otel demek daha doğru. Bu otelin büyüklüğü 2 tane büyük futbol sahasına eşit olacak ve 6 turbofan jet motoru ile çalışacak. Bu uçan otel toplam 250 yolcu taşıyacak ve 1 kerede 965 km yol yapabilecek kapasitede olacak. Bu uçan otelin içinde restorantlar, casino, alışveriş merkezi ve lüks kamaralar bulunacak. Uçan otelin 2012 yılında hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

2 – Galactic Suit

Tasarımcı: Xavier Claramunt of ADD+ARQUITECTURA

Durum: 2012 yılında açılması bekleniyor

2012 yılında uzaya yerleştirilerek, ilk ziyaretçilerini kabul edecek olan bu otelde Üç gecelik konaklama, 8 haftalık uçuş eğitimi misafirlere 4 Milyon 400 Bin Dolara malolacak. Bu yolculuğu yapmak isteyen servet sahibi 50 kişi tarafından şimdiden rezerve edilmiş durumda.

1 – The Inflatable Suit Hotel

Tasarımcı: Bigelow Aerospace

Durum: 2015 yılında açılması bekleniyor

Proje Tutarı: 500 milyon $

Bigelow Aerospace tarafından tasarlanan, şişme uzay otelinde insan yaşamını destekleme amaçlı basınçlı modüller tasarlanmış. Rusyada 2007 yılında başlatılan proje için verilen bitiş tarihi ise 2015.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!