Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dikkat! Bazı festivaller tatil planlarınızda ufak bir değişikliğe yol açabilir. Dünyanın dört bir tarafındaki kış festivalleri her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en iyi kış festivalleri sayesinde hem gezin, hem eğlenin hem de sanat aşkınızı doyuma ulaştırın.

Rio Karnavalı

Bütün renklerinizi yanınıza alın, Rio Karnavalı yaklaşıyor! Brezilya denince akla ilk gelen şey olan Rio Karnavalı, 1723 yılından beriPaskalya’dan bir hafta önce şenlikli gösterilerle kutlanıyor. Şehirdeki herkesin eğlendiği, hayatın dans ve müzikle durma noktasına geldiği tek yer, Rio de Jeneiro olsa gerek. Samba okullarının, şu dünyada görülebilecek en çılgın geçidine şahitlik edeceğiniz, müziğin ritmine kendinizi kaptırıp yerinizde duramayacağınız günler sizi bekliyor. 2015 Rio Karnavalı tarihi ise 13-18 Şubat arasında.

kis festivalleri (1)

Sundance Film Festivali

Uluslararası ve Amerikan bağımsız sinemasının ünlü isimleri bu festivalde buluşuyor. Robert Redford’un 1981 yılında kurduğuSundance Enstitüsü tarafından her yıl Utah eyaletinde düzenlenen festivalde Hollywood klişelerine kesinlikle yer yok. 2015 Sundance Film Festivali 22 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında.

kis festivalleri (6)

Quebec Kış Karnavalı

Hazır Amerika kıtasında dolaşıyorken Kanada’ya da uğramamak olmazdı. Quebec Kış Karnavalı, dünyanın en büyük ve en popüler kutlamasına ev sahipliği yapıyor. Ocak ayının son haftasında başlayan festival, şubat ortasına kadar devam ediyor. Devasa bir eğlence parkına dönen şehirde ise yok yok: Kar raftingi, kızak kayma yarışları, dans partileri, kış kampları, geçitler…

kis festivalleri (2)

Las Fallas, Valencia

“Las fallas” yani ateşler, her sene milyonlarca ziyaretçiyi ateşin etrafına topluyor. Büyük emeklerle yapılan devasa kuklalar, maket ve oyuncaklar günlerce ana sokaklarda sergilendikten sonra festival gecesi müzikler eşliğinde ateşe veriliyor. Sokağın kalan kısımlarında ise hareketlilik devam ediyor: Paella yarışmaları, geçitler, konserler…

kis festivalleri (3)

Sapporo Kar Festivali

Buzlar kraliçesinin seçimine şahit olun. Her yıl şubat ayında Japonya Susukino’da düzenlenen kar festivali, Japonya’nın en özgün ve dikkat çekici etkinliklerinden. Birbirinden güzel kar heykellerinin sergilendiği yarışma bölümüne uğradığınızda, yaratıcılığın sınırlarının ne kadar zorlanabileceğini göreceksiniz.

kis festivalleri (4)

Venedik Karnavalı

Kim olduğunuzu kimse bilmeyecek. Paskalya Bayramı’ndan tam 40 gün önce Venedik’te olun. Maskenizi takın, kostümünüzü giyin ve kalabalığın arasına karışın. Özel maskeli balolar, konserler, geçitlerle her dakikası eğlenceli ve oldukça gösterişli bir deneyim Venedik Karnavalı’nda sizi bekliyor.

kis festivalleri (5)

Kaynak: Letsgo Dergi

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz