Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Dünyanın En İlginç Stadyumları

Spor her zaman hayatımızın içindedir. Birçok faaliyetimiz vücudumuzun kas ve iskelet sistemini hareket ettirir. Böylelikle hareket eden vücudumuzda kan akışı daha sağlıklı olur ve dinç kalırız. Tabi bu işin profesyonelce yapılması, sporu mesleğe dönüştürmüş insanların işidir. Bu profesyonel çalışmalar da spor dalına göre çeşitlilik gösterir. Dünya üzerinde bilinen ve en çok hayran kitlesi olan spor futboldur. Futbol tutkunları, taraftarları, sporcuları dünya üzerinde isim yapabilmektedir. Binlerce kişi stadyumları doldurmakta, bu coşkuya ortak olmaktadır.

Bir de dünya üzerinde değişik ve büyüleyici stadyumlar bulunmaktadır. Tripsta olarak sizler için dünyanın en ilginç 5 stadyumunu yazımıza taşıdık.

1) Braga Stadyumu – Portekiz

01

Dağların oyulmasıyla yapılan bu stadyum için çok yüksek bir bütçe harcanmıştır. Bu özelliğiyle Portekiz’in en pahalı stadyumudur.

2) Eco Stadyumu – Brezilya

02

Dünyanın ilk çevreci stadyumlarındandır. Doğal yapı bozulmadan yapılan bu stadyum, seyircilerini dağın yamacına yapılmış koltuklarda ağırlamaktadır.

3) Faroe Stadyumu – Faroe Adaları

03

Norveç Denizi’nin üzerinde yer alan bu ilginç stadyum, doğrudan adanın üzerinde inşa edilmiş bir stadyumdur. Stadın en bilindik özelliği, denize sürekli top kaçmasıdır!

4) Marina Stadyumu – Singapur

04

Bütün malzemesi çelikten olan bir stadyum düşünün. Tamamen sıfırdan yaratılmış 10 bin kişi kapasiteli bu stadyum yaklaşık 75 ton ağırlığındadır.

5) Osaka Stadyumu – Japonya

05

34 bin kişi kapasiteli bu yapı, en ilginç stadyumlardan. Şehir merkezinde bulunan stadyumun yarısında yerleşim yerleri mevcut. 1998 yılında alışveriş merkezine dönüştürülen bu stadyum, halen bu şekilde faaliyet gösteriyor.

Kaynak: Tripsta

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2285 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir