Dünyanın En Hızlı Windsurf’çüleri Alaçatı’da Buluşuyor

Dünyanın en hızlı Windsurf’çüleri 27 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde PWA Windsurf Dünya Kupası ve Surf & Sound Festivali’nde Alaçatı’da buluşuyor.

Windsurf sporuna 6 yıldır verdiği kesintisiz destekle rüzgarın çocuklarının ve Alaçatı sahillerinin vazgeçilmez markası olan Pegasus Airlines sponsorluğunda düzenlenen PWA Windsurf Dünya Kupası ve Surf & Sound Festivali nin, tanıtım toplantısı SupperClub Alaçatı da gerçekleştirildi.

Türkiye Yelken Federasyonu As Başkanı Neylan Günay, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Pegasus Airlines Genel Müdürü Sertaç Haybat , Sportworks Ajans Başkanı Kutlu Torunlar ile 2012 PWA dünya sıralamasında 3. sırada yer alan Lena Aylin Erdil, 2012 IFCA Dünya Şampiyonası 3. sü Çağla Kubat, 2012 IFCA Avrupa Şampiyonası 3. sü Bora Kozanoğlu ve ülkemizi 3 kez Olimpiyatlarda temsil eden Pegasus Windsurf Ligi Şampiyonu Ertuğrul İçingir in katılımlarıyla düzenlenen toplantıda Windsurf sporuna verilen önemin altı bir kez daha çizildi.

Toplantının açılışında konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Neylan Günay, “Pegasus ailesine öncelikle uzun yıllardır surf sporuna verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Yelken Federasyonu olarak sporcu sayımızın artması için alt yapı çalışmalarına önem veriyoruz. Pegasus, Windsurf Ligi ne ve Dünya Kupası na yapılan bu uzun süreçli sponsorluklar ile sporcularımızın tecrübeleri gelişiyor. Bu da bizleri mutlu ediyor. ” dedi.

Dünyanın en iyi surf merkezlerinden bir olan Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise her sene gerçekleşen bu şampiyona ile ilçenin surf dünyasındaki yerini sağlamlaştırdığının altını çizdi. Dalgıç, “Pegasus a, Türkiye Yelken Federasyonu na ve Sportworks e böylesine büyük bir organizasyonu uzun yıllardır başarıyla gerçekleştirdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu yıl da Alaçatı nın muhteşem rüzgarıyla unutulmaz bir şampiyona izleyeceğimizden eminim. Herkesi 27 Ağustos – 1 Eylül tarihlerinde Alaçatı ya bekliyoruz “ dedi.

Şampiyonaya 6 yıldır kesintisiz sponsor olarak rüzgarın çocuklarının ve Alaçatı nın en büyük destekçisi olan Pegasus Airlines Genel Müdürü Sertaç Haybat, “Türkiye de havacılığı değiştirdiğimiz gibi; spor başta olmak üzere birçok alanda değişimi başlatmak Pegasus Kültürü nün değişmez bir parçasıdır. 6 yıl önce Türkiye Yelken Federasyonu, Alaçatı Belediyesi ve bu konuda deneyimli Sportworks önderliğinde şampiyona sponsoru olarak çıktığımız yolda bu sene de rüzgarı arkamıza alarak, Alaçatı da düzenlenecek Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’na 6. kez ev sahipliği yapıyoruz ” dedi.

Haybat:“Surf sporuna olduğu kadar İzmir ve Alaçatı ya yatırımlarımız da devam ediyor ”

Haybat, Pegasus Airlines olarak bölgeye ve şehre olan katkılarını da; “Biz İzmir e ve Alaçatı ya o kadar inandık ki İzmir uçuşlarına başladığımız 2006 yılından kısa bir süre sonra Alaçatı da yapılan Windsurf Dünya Kupası gibi büyük bir organizasyona sponsor oduk. Verdiğimiz bu destek ve misafirlerimize sunduğumuz uygun fiyatlar ile bir yandan İzmir deki misafir trafiğimiz yılda ortalama 34 oranında, yani sektörün 2,6 katı artarken, PWA Windsurf Dünya Kupası organizasyonu da her geçen yıl büyüyerek ve bölge için önemini artırarak gelişti. Bu sayede hem İzmir’deki hava taşımacılığının gelişmesine hem de PWA sayesinde Alaçatı nın dünyadaki önemli surf merkezlerinden biri haline gelmesine destek olduk.

2006 yıldan 2012 yılının ilk 6 ayına kadar devam eden dönemde, İzmir merkezli yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarımızda toplam 8.2 Milyon misafir taşıdık. Büyümemiz devam ediyor; 2011 in ilk 6 ayı ile 2012 yılının ilk 6 ayını karşılaştırdığımızda sektördeki büyüme 8 olarak gerçekleşirken Pegasus olarak bizim uçuşlarımızdaki büyüme oranı 26 olarak kaydedildi. Böylelikle yurtiçi İzmir seferlerinde pazar payımız 2012 ilk 6 ayında 33.1 e ulaştı. Mayıs ayından Eylül ayının sonuna kadar İzmir e yaklaşık bir milyon misafir taşımayı planlıyoruz, yılsonuna kadar bu rakamı 2 katına çıkartmayı öngörüyoruz.

Dünyanın bazı en önemli sporcularını da ülkemizde misafir etme fırsatını bulacağımız bu organizasyonda, milli surfçülerimize başarılar; tüm katılımcılara keyfi, enerjisi ve rüzgarı bol bir müsabaka diliyorum. ” sözleriyle özetledi.

 

TurizmHaberleri.com

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!