Dünyadaki En Güzel 8 Ada

Şimdilerde havalar soğumaya başladı ve kuzey yarım küredeki insanlar güneye gidip tropikal bir sahilde tatil keyfi sürmenin derdine düştüler.

Ancak bunca seçenek arasından kış sezonunda gidilecek tatil yerini seçmek zor olabilir. Yanlış anlamyın, nispeten güneyde bulunan adalardan bahsediyoruz, sahilden, güneşten ve denizden.

Seyahat konusunda dünyaca ünlü Conde Nast Traveller geçtiğimiz günlerde 2012 Okur Ödüllerinin bir parçası olarak Dünyanın En Güzel Adaları’nı açıkladı. Okuyucular Karayip Adalarından tutun da Pasifik ve ötesindeki tropik adalara kadar birçok seçenek arasından oylama yaptılar. İşte dünyadaki en güzel 8 ada:

#8 Bozcaada ve Türk Ege Adaları

Conde Nast Okuyucu Puanı: 8008

Dünyadaki En Güzel 8 Ada (8)

Akdenizde, Türkiye’nin batı kıyılarına yakın olan Bozcaada, doğal plajlar, sessiz balıkçı köyleri, Yunan ve Rum Kalıntılarının sıklıkla bulunduğu Ege Denizi’nde yer alıyor. Ayrıca, harika oteller ve restoranlar da bu doğal güzelliklere eşlik ediyor.

#7 Bali

Conde Nast Okuyucu Puanı: 81,8

Dünyadaki En Güzel 8 Ada (7)

Bali, yemyeşil pirinç tarlaları ve sörfçü dostu plajlarıyla, oldukça dinamik, farklı bir manzara sunuyor. Bu adada zengin bir kültür, tarih ve inanılmaz yemekler bulacaksınız.

#6 Vancouver Adası

Conde Nast Okuyucu Puanı: 82,0

Dünyadaki En Güzel 8 Ada (6)

Vancouver, fazlasıyla güvenli, temiz ve genellikle hoş insanlarla dolu olmasıyla ünlü.

Victoria kentindeki Bu Kanada adası, hediyelik alabileceğiniz mükemmel mağazalara, içinden çıkmak istemeyeceğiniz restoranlara ve bunlara eşlik eden eşsiz bir manzaraya sahip.

#5 Nevis

Corde Nat Okuyucu Puanı: 85,2

Dünyadaki En Güzel 8 Ada (5)

Bu küçük Karayip adası kumlu sahillere, kristal kadar berrak bir denize ve merkezinde yaşayan bir volkana sahip, yani volkanik kaplıcalar da mevcut.

Bir diğer aşırı önemli konu: Alexander Hamilton bu adada doğup büyümüştü.

#4 Maldivler

Conde Nast Okuyucu Puanı: 85,5

Dünyadaki En Güzel 8 Ada (4)

Hint Okyanusu’nda bulunan Maldivler, toplamda 26 tropik mini-adadan oluşuyor. Ayrıca mercan adalarını da unutmamak lazım.

Yüksek konforlu dinlenme yerlerindeli efsanevi hizmet kalitesiyle bu adalar rahatlamak için en uygun yerler.

#3 Bora Bora, Fransız Polinezyası

Conde Nast Okuyucu Puanı: 86,7

Dünyadaki En Güzel 8 Ada (3)

Özetin özetinin özeti olarak ifade edersek, Bora Bora en egzotik kaçamağınız olacak.

Bu uzak ada, direkt suyun üzerine yapılan yüksek konforlu dinlenme yerleri sayesinde dünyaca ünlü.

#2 Bermuda

Conde Nast Okuyucu Puanı: 87,2

Dünyadaki En Güzel 8 Ada (2)

Kuzey Karolina’nın 640 mil doğusunda yer alan Bermuda Adası, Amerikan kıyılarından dünyalar kadar uzaklaşmış hissi veriyor.

Bu küçük, etkileyici ada, barları, tarihi alanları ve hediyelik mağazalarıyla İngiliz kültürünün vücut bulmuş hali. Ada, pembemsi sahili, turkuaz denizi ve sıra dışı golf sahalarıyla ünlü.

#1 Maui, Hawaii

Conde Nast Okuyucu Puanı: 92,1

Dünyadaki En Güzel 8 Ada (1)

Maui, hem tropik bir cennetin bütün güzelliklerini, hem de Ameikan kültürünün modern kolaylıklarını kapsayan bir ada.

Bu Hawaii adasında muhteşem sahiller, yürüyüşe uygun ,nefes kesen dağlık araziler ve balina ve diğer su altı canlılarıyla iç içe geçmiş bir deniz sizleri bekliyor.

Kaynak: Cetvel.co

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!