Dubai’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Dünyanın en hızlı gelişen şehri… Çöl toprakları üzerinde insan eliyle yaratılan bir vaha! İddialı mı iddialı, lüksün ve teknolojinin sınırlarını zorlayan bir yer. Burası Dubai. Yedi yıldızlar, dünyanın en büyükleri, en lüksleri, doğal ve hatta yapay güzellikler, harikalar sizi bekliyor. Dubai’de gezilecek yerleri belirlerken fazla zorlanmayacaksınız.

Burj Khalifa

burj_khalifa_dubai_united_arab_emirates-wallpaper-640x480

Dubai manzarasının vazgeçilmez bir öğesi, dünyanın en yüksek binası olma unvanını başarıyla taşıyan Burj Khalifa ve dünyanın en hızlı asansörüyle yapılan bir yolculuk… Karşılaşılan manzara büyüleyici, çekilen fotoğraflar ise albümlerin en değerli kareleri. Hem gündüz hem de gece ayrı ayrı sahneler sunan Burj Khalifa’yı Dubai’de görülecek yerler listenizin en başına ekleyin.

The Sheikh Mohammed Centre

Sheikh Mohammed Centre

Dubai’nin kültürler arası hoşgörü ve anlaşma noktasında ne kadar başarılı olduğu ortada. İşte bunun görüp hissedilebileceği bir merkez de The Sheikh Mohammed Centre. İslam dünyasını yabancılara tanıştırmak ve belli başlı sorulara cevap verme amacı güden bir merkez olmasının yanında, etkileyici atmosferiyle bir öğleden sonrasını geçirmek için de ideal bir mekan.

Jumeirah Beach Residence Walk & Dubai Marina

Dubai_Marina

Dubai Marina, Dubai’nin son yıllarda en hızlı gelişen yerlerinden. Dört bir tarafından yükselen gökdelenlerin eşliğinde uzayıp giden marina ise Dubai’de yaşayanların en uğrak yeri. Özellikle akşamları hareketlenen, birbiri ardına açılan restoranların renklendirdiği kıyısında yürüyüş yapanlara siz de katılın. Buradaki yaşam hakkında ayrıntılı ipuçları yakalayacaksınız.

Ski Dubai

Ski Dubai

Çölün ortasında kayak merkezi olur mu? Eğer bahsettiğimiz yer Dubai ise evet olur. Emirates Alışveriş Merkezi içinde yer alan suni kayak merkezi, gerçeklerini aratmayacak kadar başarılı. Dışarıda her daim yaz mevsimi yaşanırken, alışveriş merkezinin içindeki bu merkezde ise kış yaşanıyor.

Dubai Creek

Dubai-creek-boats

Dubai günümüzün metropolleri arasında saygın bir yere sahip. Ancak bu görkemli şehrin geçmişinin bir balıkçı kasabasına uzandığını biliyor muydunuz? İşte Dubai Creek, Dubai’nin bu nostaljik havasını hala başarıyla yaşatan bir nokta. Baharat çarşısında alışveriş yapın, günlük hayata dahil olun ve Dubai’nin geçmişine kısa bir yolculuk yapın.

Burj el Arab

Burj el Arab

Dubai, dünyaca tanınan bir şehir olmasını ilk olarak Burj el Arab’a borçlu. Yedi yıldızlı olmasıyla bir anda çığır açan bu otel, her ziyaretçinin ilk olarak uğradığı yerlerin başında geliyor. Suyun altında bir akşam yemeği veya etkileyici cam asansörüyle çıkılan restoranlarında bir akşam yemeği yemek, bu ayrıcalıklı yeri görmek için kaçırılmayacak bir fırsat. Rezervasyonunuzu en az bir hafta önce yaptırmanızda fayda var.

Dubai vizesini Türk Hava Yolları ya da Emirates gibi havayolları üzerinden alabileceğiniz gibi acentaları da kullanabilirsiniz.

Kaynak: Letsgo Dergi

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!