Ctrip Yeni Nesil Seyahat Boom Supersonic’e Yatırım Yapıyor 0

Yapılan anlaşma sayesinde Boom, Ctrip’in deneyiminden faydalanarak Çin seyahat pazarının bölgedeki havayolları ile devam eden ortaklık çabalarını hızlandırması konusunda bilgi sahibi olacak. Mach 2.2 uçağının geliştirilmesini hızlandırmak için yatırım gelirinin kullanılıp kullanılmayacağından ise bahsedilmedi.

55 yolcunun seyahat etmesi için tasarlanan deneysel uçak – evet, tahmin ettiniz – Mach 2.2 (1.451 mil / saat) yolcuları, ortalama olarak ticari sınıf bileti fiyatına mevcut uçakların iki katı kadar hızlı taşıyabiliyor.

21’inci yüzyılın her zamankinden daha fazla bağlatılı olmaya ihtiyaç duyması ile birlikte ele alındığında, şirketin kurucusu ve CEO’su Blake Scholl’un açıkladığı gibi, bu uçak kurumsal seyahat için bir oyun değiştirici.

Kendisi; “Ctrip Çin seyahat pazarında değerli bir uzmanlık sunuyor ve biz de bölgeye süpersonik seyahat getirmek için tutkulu, girişimci Ctrip ekibi çalışmaktan heyecan duyuyoruz.

Örneğin, San Francisco’dan Şangay’a seyahat süresi, 11 saatten altıya kadar düşebilir. Ancak, daha hızlı seyahatin faydaları zaman tasarrufunun çok ötesine uzanıyor.

“Önemli olan seçeceğiniz yolculuklar; yani çok uzun olmasından dolayı dikkate almadıklarınız. İki kat daha hızlı uçtuğumuzda, dünya iki kat daha küçük hale geliyor ve ülkeleri tanıdık komşulara çeviriyor” dedi.

Buna karşılık Boom, Ctrip’in müşterilerine Boom’un ilk birkaç süpersonik ticari uçuşunda 10-15 koltuk sunma potansiyelini keşfetmesine yardımcı olacak. İki şirket, birlikte Çin’den Amerika Birleşik Devletleri, Güney Asya ve Okyanusya’ya uçuş sürelerini yarıya indirerek dünyayı daha erişilebilir kılmak için çalışacak.

“Gelecek nesil seyahatlerde stratejik bir yatırım”

Ctrip’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı James Liang; “Ticari havacılık endüstrisinde lider bir yenilikçi olarak Boom, Ctrip kullanıcıları için heyecan verici premium global uçuş seçenekleri sunacak. Ctrip, gelecek nesillere stratejik bir yatırım yaparken iş seyahati pazarındaki rakipsiz uzmanlığı, Boom’un Çin havayolları ile olan ilişkilerini daha da derinleştirmesine yardımcı olacak” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe