Ctrip, Otel Robotu Üreticisine Yatırım Yapıyor 0

Ctrip, oteller de dahil olmak üzere çeşitli sektörler için robotlar üreten Pekin merkezli bir şirket olan Yunji Technology’ye yatırım yaptı. Anlaşmanın şartları ise açıklanmadı.

Bir e-posta ile Ctrip, iki şirketin “otelcilik sektöründe akıllı hizmet uygulamalarını teşvik etmek” ve “kullanıcılarının seyahatlerinde daha mutlu olmalarını sağlamak ve seyahatlerini daha akıllı hale getirmek” için birlikte çalışacağını duyurdu.

Yunji’nin robotları, konuklara odalarına kadar eşlik etmek, oda servisi ve konsiyerj asistanlığı sağlamak için Çin’de hali hazırda 500’den fazla otelde kullanılıyor. Robotlar ayrıca Japonya, Güney Kore, Singapur, Tayland, Suudi Arabistan ve Kuzey Amerika’daki otellerde de kullanılıyor. Ctrip, bu işbirliğinin “Easy Stay” akıllı otel çözümünün lansmanıyla Mart 2017’de başlayan yapay zeka stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi.

“Easy Stay”, Ctrip ve diğer platformlar üzerinden yapılan rezervasyonların, check-in işlemini hızlandırmak ve self servis kiosk aracılığıyla oda anahtarlarını vermek için otomatik tanımlama doğrulaması yapmasını sağlar.

Ctrip, müşterileri için en son teknolojileri uygulamak üzere “ABC” ‘ye yaptığı yatırımın (yapay zeka, büyük veri ve bulut bilişim uygulamaları) da bir parçası olarak, çalışan yaklaşık 8.000 mühendisin olduğunu söyledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.