Citymapper ve Snaptrip Uygulamaları Hakkında 0

Ocak ayı içinde sermayesini büyütme şansı bulan iki yeni şirket, Citymapper ve Snaptrip toplamda 42.2 milyon dolar toplamış bulunmakta.

images

Citymapper yeni yatırımcıları Benchmark, Michael Lynton, Tom Stafford, Yuri Milner tarafından 40 milyon dolar parayı sermayesine katmış ve var olan yatırımcı Index Ventures ile birlikte Londra menşeili yeni firma toplamda 50 milyon dolarlık sermayesine ulaşmış bulunmakta.

Citymapper mobil bir uygulama olup, toplu taşıma, yol çalışmaları ve hava durumu gibi konular hakkında gerçek zamanlı bilgiler sağlamaktadır. Ayrıca,  Uber ile integrasyonu olup buna ek olarak ulaşım araçlarının haritası ve bisiklet paylaşım bilgilerini de sunmaktadır. 2011 yılında kurulmuş olan uygulama, Amerika, Kanada, Latin Amerika, Avrupa ve Asya’da 30 kadar ülkede kullanılabiliyor.

snap

Snaptrip yeni yatırımcıları Bestport Ventures, London Co-Investment Fund, Robin Skidmore, Robin Batchelor, Harry Hyman ve Sir David Arculus ile 2.2 milyon doları sermayesine katmış. Londra menşeili yeni firma toplamda 3.2 milyon dolarlık sermayesine ulaşmıştır.

Snaptrip İngiltere’de son dakika kır evleri rezervasyonu için kurulmuş bir uygulama. 2014 yılında kurulmuş ve 40.000’in üzerinde kır evi için %50 oranında indirim imkanı sunmaktadır. Tüm rezervasyonlarda, ev sahibinden %10 komisyon alan kuruluş, ilk üç rezervasyonda komisyonsuz hizmet vermektedir. Ev sahipleri aynı zamanda, evlerini, uygulama üzerinden ücretsiz olarak sergileyebilmektedir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe