Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Çin Vizesinde Online Randevu ve Fotoğraflı Dönem

2018’i Türkiye Turizm yılı ilan eden Çin’de vize başvurularına da kolaylık getirildi. Çin vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler, artık online randevu alarak vize başvurabilecek.

Başvuruda bulunan kişilerin gerekli belgelerini tamamladıktan sonra randevu günü ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunması gerekiyor. Online randevu alımı başvuran kişiler tarafından yapılabileceği gibi, konsolosluk yetkili vize acentesi tarafından da alınabilecek. Parmak izi uygulamasında başvuru esnasında kişiden sadece ilk başvuruda parmak izi alınacak. Takip eden 5 yıl içindeki başvurularda parmak izi verilmesine ve başvuruda bizzat bulunulmasına gerek kalmayacak.

Bununla birlikte Çin vizesinde fotoğraflı döneme de girildi. Son dönemde Schengen ülkeleri gibi parmak izi ve online randevu sistemine geçilmesinin ardından, daha güvenli seyahat için Çin vizelerinde fotoğraflı döneme girildi. Başvuru bilgilerinin online olarak alınmaya başlandığı Çin vizesinde, bundan sonra kişinin fotoğrafı da olacak. Pasaport sürelerinin 10 yıla kadar çıkması ile kişinin görünüşünde olan değişiklikler gümrük geçişlerinde sıkıntılara sebep olmaktaydı. Vize başvurularında talep edilen son 6 aya ait fotoğrafın vize üzerine basılması ile artık gümrüklerde karşılaşılan sıkıntıların da önüne geçilmiş olacak.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir