Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CarTrawler, havayolu şirketlerinin yolcularına ilgili havayolunun mobil uygulamasından yeni kara taşımacılığı seçenekleri sunmalarını sağlayan bir mobilite SDK’sı (yazılım geliştirme kiti) yarattı.

Yeni platform, Lyft, Cabify, Gett, Careem, MyTaxi ve Grab gibi tedarikçilerin yanı sıra hem önceden rezervasyon yapılabilen hem de talep üzerine otobüs ve demiryolu seçeneklerini barındırıyor.

Ayrıca havayollarının, müşterilerin kullandıkları ulaşım araçları için sadakat puanları kazanma ve kullanma yeteneği sunmalarını da sağlıyor.

CarTrawler Ticari Direktörü Aileen McCormack; “Yeni mobilite platformumuz, müşterilere havaalanından tüm seyahat ihtiyaçları için basit ve tek bir yerden alışveriş imkanı sunarak seyahat sektöründe devrim yaratacak.

Şu anda, havayolları noktaları birleştirebilir ve anında bu platformu uygulamalarında kullanabilirler, böylece müşterilerine üstün bir rezervasyon deneyimi sunabilir ve kiralama yapmayan ve bu türden araçları kullanmayanların gerçekliğini de yansıtabilirler” dedi.

CarTrawler, bir hizmet olarak mobilitenin 2030 yılına kadar 1.75 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor, ancak şu anda tüm dünyada faaliyet gösteren 473 havayolunun yalnızca 59’unun müşterilere mobilite hizmetleri sunduğunu söylüyor.

CarTrawler’in Kuzey Amerika Operasyonları BaşkanYardımcısı Charlie Coniglio; “Havayolları baştan sona mil uygulamasına sahip olarak, hızla büyüyen bu sektörden elde edilen geliri en üst düzeye çıkarabilir ve geleceğe dönük işlerini kanıtlayabilir. Aynı zamanda, müşterilere mümkün olan her seyahat seçeneğini sunabilecekler ve sonuç olarak marka sadakatini güçlendirebilecekler” dedi.

Yeni platform aynı zamanda havayolu şirketlerinin taşımacılık rezervasyonları ve teklifleriyle ilgili müşterilere anında bildirimler göndermesini de sağlıyor.

Nisan 2018’de, CarTrawler talep üzerine taksi tedarikçilerine erişim sağlamak için Splyt ile bir ortaklık kurduğunu açıklamıştı. CarTrawler, 2000 seyahat ortağı ve 2.500 tedarikçisiyle çalıştığını belirtti.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz