Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

4. yılına giren ve Türkiye’nin blog oscarları sayılan Hürriyet – Bumerang Blog Ödülleri’nin bu yılki finalistleri açıklandı. 7 kategoride başvuru yapan bloglar ve siteler arasından her kategoride ücretsiz sms ile halk oylaması sonucu finale kalan 10’ar blog belirlendi ve seyahat blogları topluluğunun yarışmaya katılan birçok üyesi finallerde.

bumerang-01

Her kategorinin son 3 finalisti 5 Aralık cuma açıklanacak, 10 Aralık günü de Salon İKSV’de ödül töreni yapılacak. Tüm gezi bloglarının aday oldukları kategoride finali görmesi ve ödülü kazanması dileğiyle.

EN UZMAN BLOG

Finalin en zorlu kategorilerinden en uzman blog dalında oitheblog ve gezgintech son 10’da ödül için yarışıyor. İki genç bayan arkadaşımız İdil ve Öykü’nün oi’sine ve bir gezi fenomeni Kemal Kaya’ya son 3 yolunda başarılar. Her ikisinin de son 3’e kalma ihtimali çok yüksek.

EN TARZ BLOG

Şık, duruşu olan, temsili kabiliyetli yani özetle “tarz” blogların yarıştığı kategoride gezi bloglarının finalisti Gezecegiz.com. Erhan Tatlıcı, Erkut minez ve Anıl Tanrıverdi Momondo seyahat blogları ödüllerindeki ikinciliğin ardına Bumerang’ta da iddialılar.

EN ÇALIŞKAN BLOG

Yine iddialı kategorilerden olan bu dalda yoldaolmak gezi blogları kategorisinden son 10’da. Geçen yıl da “en uzman blog” kategorisinde ikincilik ödülü alan Kemal Kaya’nın tam zamanlı bir gezgin ve 7/24 aktif bir blogger olduğunu düşünürsek finalin en iddialı adaylarından olduğunu düşünebiliriz.

EN ÇALIŞKAN SİTE

Kesfet.tv ve Uzakrota birlikte bu kategorinin güçlü adaylarından olarak öne çıkıyor. Erkut Özen’in keşfet.tv’si de Gökhan Erdoğan’ın uzakrotası da 7/24 yayın yapan, sürekli aktif iki platform olarak birbirleriyle ve 8 diğer iyi finalistle yarışacak.

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN BLOG

Gezipartisi, Gezenkelebek ve Keşfetsene finalde. Genç gezginler Taflan & Barış ikilisinden Keşfetsene daha 1 yaşını yeni kutladı ve ödüllere doymayan bir blog. Momondo Seyahat Blogları Ödülleri birinciliği, 2 Altın Örümcek ve en iyi 100 start up seçilmeleri kadar, özgün içerikleri, güncel yayınları, ziyaret rakamları ve 1 yıl içinde geldikleri yer düşünüldüğünde mutlak favorilerden. Onur Toraman da zengin içeriği, güncel yayınları ve aktif sosyal medya hesaplarıyla yine kısa sürede büyük çıkış yakalayan bloglardan.

EN İYİ YEREL SİTE

Bu kategorideki 10 blogun da bir şekilde gezi ve seyahat ile ilgili olduğunu sayıyor, finalistlere ve olası ödül sahiplerine yerel kültürümüze katkıları için teşekkür ediyoruz.

EN SOSYAL BLOG kategorisi finalistleri içinde bir gezi blogu yer almıyor.

70 adayla birlikte finale kalan tüm gezi bloglarına başarılar dilerken, gelişmeleri duyuracağımızı hatırlatırız.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz