Brüksel Havayolları Dijitalizasyon Yılına Mobil Uygulamasını Piyasaya Sürerek Başlıyor 0

Brüksel Havayolları mobil uygulamasını App Strore ve Google Play üzerinden kullanıma sundu.  Bu girişim, müşteriler için servis ve ürünleri daha da iyileştirmek adına Belçika havayolu için dijital dönüşüm çağının başlangıcını gösteriyor.

Gittikçe daha çok yolcu, tatilini ve iş seyahatini planlamak için online ve mobil kanalları kullandığından,  ve de hareket halindeyken seyahat firmalarıyla temasa geçtiğinden, Brüksel Havayolları 2017’yi dijital yenilik yılı ilan etti. Bu süre zarfında Brüksel havayolu, müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için ağırlıklı olarak dijital araçlarının geliştirilmesine yatırım yapacak. Havayolu firması mobil biniş kartı kullanan 10 milyon müşteri gönderdi ve Twitter ve Facebook üzerinden günde 500’den fazla talebe cevap veriyor. Bu da müşterilerinin daha fazla dijital araç için hazır olduklarını gösteriyor. Bu yılın ilki ise iOS ve Android cihazlarda şu an mevcut olan Brussels Airlines uygulaması.

E-ticaret ve Mobil başkan yardımcısı Sebastian Scarmure “Gittikçe daha çok erişebildiğimiz veri ile konuklarımızın ne istediğini daha iyi kavrayabilir ve istediklerini onlara sunabiliriz. Şu an satışlarımızın %35’e yakını brusselsairlines.com üzerinden yapılıyor, fakat aynı zamanda dijital platformlarımızın hizmet anlamında, biletlerini seyahat acentelerinden rezerve etmiş olanlar da dahil olmak üzere tüm müşterilerimizin ihtiyacını sağlayacak donanıma sahip olması gerekir. Müşteriler hareket halindeyken uçuşları ile ilgili doğru bilgiye ihtiyaç duyarlar, ve rezervasyon bilgilerini geleneksel iletişim kanallarını kullanmak zorunda kalmadan değiştirebilirler. Bu uygulama bu doğrultudaki ilk adım, fakat önümüzdeki yıllarda her adımda daha fazla deneyim sunmak için daha fazlası da gelecek” diyor.

Havayolu firması müşterilerine amacına uygun ve faydalı bir dijital deneyim sunmak için çok fazla çaba harcıyor, bu nedenle tatil ve iş seyahatlerine odaklanabiliyorlar. Aynı zamanda web sitesi de kişiselleştirilmiş hizmete odaklanmak için görünümünü tamamen yenileyecek ve “veri havuzu” projesi havayolunun işletilmesinde gerçekleşen her şeyle ilgili güncel bilgileri almayı ve bu bilgileri çalışanları ve yolcuları bilgilendirmek için kullanmayı mümkün kılacak.

Bugün, Brussels Airlines uygulaması, yolcuların birkaç tıkla biletlerini rezerve etmelerini, check-in yapmalarını,  mobil biniş kartı kullanmalarını ve uçuşla ilgili değişiklikleri takip etmelerini sağlıyor. Uygulamanın ilk sürümünü yakında birçok güncelleme takip edecek ve yolcuların önceden bilgilendirilmesi için “anlık bildirimler” de eklenecek.

Brussels Airlines uygulaması App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe