Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu günlerde Brezilya, FIFA Dünya Kupası ve 2016 yazında Rio de Janeiro’da düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları gibi pek çok sebeple uluslararası ilginin merkezinde.

Brezilya’yı şu anda ziyaret ediyorsanız, muhtemelen futbol heyecanı için oraya gidiyor olmalısınız. Ancak maçlar bittiğinde, Güney Amerika’daki bu cennetin keşfedebileceğiniz pek çok hazinesi var, ve futbol tutkunuzdan uzak kalmak istemiyorsanız bir yandan Brezilya’nın en güzel yerlerini gezerken bir yandan da birkaç bahis oynamayı deneyebilirsiniz.

Recife, Pernambuco  

Brezilya’nın en büyük beşinci metropolitan bölgesi olarak bunun pek de gizli bir inci olmadığını düşünebilirsiniz, ama güzelliği tartışmasız. Recife, Pernambuco eyaletinin başkenti ve büyük beyaz kumsallara sahip. Aynı zamanda, özellikle Karnaval sezonunda ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, burası kültürel bir başkent olarak da biliniyor. Geleneksel dans ve müzik gösterilerini görmek için Casa de Cultura’ya gitmelisiniz, yerli favorilerden olan Chica Patanga’da ise keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.

Jericoacoara Beach, Ceará

Pek çok kişi tarafından Brezilya’nın en güzel kumsallarından biri olarak bilinen Jericoacoara Plajı, ziyaretçilerini oldukça sıcak karşılayan ve onlara rüzgar ve uçurtma sörfü olanakları sunan küçük bir balıkçı kasabasına ev sahirliği yapıyor. Bölge 1984’te çevre açısından koruma altına alınmış ve Brezilya’daki modern hayatın koşturmacasından uzak kalmakla biliyor, nitekim kumsala elektrik son 20 yılda gelmiş. Kumulları,beyaz kumsalları, ve masmavi kıyı gölleriyle dinlenmek için daha iyi bir yer olamaz.

Olinda, Pernambuco

Pernambuco’nun başka bir gizli incisi Olinda, ziyaretçilere Brezilya’nın zengin kolonyal tarihini keşfetme imkanı veriyor. 1982 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesine alınan bölgede pek çok müze ve Do Amparo gibi kiliseler, Centro Historico, ve Sao Bento Bazilikası öne çıkıyor. Yemek için değişik bir şey denemek istiyorsanız bölgenin yerel lezzetlerinden körili bal kabağı dolmasını kaçırmayın.

Pousada Mangabeiras, Boipeba Adası

Boipeba Adası, tatilcilere Güney Brezilya’nın güzel kumsal manzaralarına bakan bir tepede hamaklarda dinlenme şansı sunuyor. Ziyaretçiler, içlerinde kendi jakuzisi olan bungalovlar kiralayabilmenin yanısıra bir restoran, bilardo masası ve oyun odasından da yararlanabiliyorlar. Kısacası burası, bütün aile için harika bir tatil yeri.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz